YAZIKLAR OLSUN HEPİNİZE!

YAZIKLAR OLSUN HEPİNİZE!

YAZIKLAR OLSUN HEPİNİZE!
10 2021 - 14:06

En büyük skandalların bile kulak arkası yapıldığı ülkemizde arsızlığın, saygısızlığın, vurdumduymazlığın, yüzsüzlüğün gün be gün artarak yaygınlaşması, toplumsal endişeleri beraberinde yükseltiyor.
İzmir’de iki aydır yaşanan insanlık dışı skandal, bu bozulmanın en açık göstergelerinden biri oldu…
Alsancak Şevket Özçelik sokak’ta açılan ÖZSÜT SELECT adlı kafeterya, görme özürlülerinin ve diğer yayaların geçişlerini engelleyecek şekilde masalarını yerleştirdiği için, çevre sakinleri tarafından uyarıldı. Ancak değişen bir şey olmadı. Bir görme özürlü vatandaşın düşmesi ile, şikayetler yine hızlandırıldı. Gelen zabıtalar, ikramları kabul edip gittiler. Gazetemiz olayı haber yaparak durumu yetkililere duyurdu.  Ancak işletme sahibi, Konak Belediye Başkanı Abdülbatur’un arkadaşı olduğunu gerekçe olarak öne sürerek “Dünya para veriyorum ben” cevabı ile herkesi şaşırttı.
Yayın yönetmenimiz Mutlu Tuncer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un yakın arkadaşı ve baş danışmanı olarak görev yapan gazeteci  Ertan Sayın ile buluşup, skandal niteliğinde insanlık dışı olayı yerinde anlattı. Bir süre sonra, masa ve sandalyelerin daha yoğun olarak kaldırıma yayıldığı görüldü. Belediyede etkili olamayan danışman, sonunda engellilerin yoluna yapılan tecavüzün ortadan kaldırılması konusunda ısrarlı olan Mutlu Tuncer’e “Ben defalarca söyledim. Bir şey yapmıyorlar. Başkanın arkadaşıymış. Benim görevim iletmek, gerisi beni ilgilendirmez” cevabını verdi.
Mahkeme kararı ile “Suç işleme alışığı olduğu” belgelenen Konak Belediye başkanı Abdül Batur, acaba bu durumdan hiç mi rahatsız olmuyor? Ya Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu rezaletin haberlerini okumuyor mu? Tunç Soyer’in danışmanları, basın birimi, görmüyor mu dersiniz?
Görmüyorlar… Çünkü vatandaşların sıkıntıları, ilgi alanlarında değil…
 

  • 0