YALNIZLIĞIN FOTOĞRAFI!

YALNIZLIĞIN FOTOĞRAFI!

YALNIZLIĞIN FOTOĞRAFI!
22 Eylül 2019 - 11:08

 Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve Urla’nın meşhur Belediye Başkanı Burak Oğuz, Güvendik’te bir araya gelip, ellerinde çay bardaklarıyla böyle poz verip, görüntüyü paylaşmışlar!
Bu fotoğrafın elbette bir anlamı ve mesajı var. Aslında aralarında bir kişi eksik… Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran!
Bu gardaşlar;
Tuncay Özkan’ın listesinden belediye başkanlığı koltuğuna oturanlar… İçlerinde en meşhuru da, “Ben Urla’nın kralıyım” diyecek kadar işi ileriye götüren Burak Oğuz tabii ki… Şimdi anlaşılan o ki; poşetteki Nescafe gibi, üçü birarada İzmir siyasetini yönlendirmeye soyunmuşlar! Mesaj öyle gibi…
………….
Büyükşehir belediye Başkanı Tunç Soyer ile… Bu gün bir çok belediyeyi kendisinin ilişkili olduğu bazı yerlere para ödemeye mahkum ettiği iddia olunan Tuncay Özkan’ın, yerel seçim öncesi rakip olduklarını biliyoruz. Ancak PM’de isimlerin oylanmasından iki gün önce Tuncay Özkan’ın neşeli bir tavırla “Tunç Bey ile hiçbir meselem yok” dediğini ve Tunç Soyer’in ifadesiyle İzmir Büyükşehir Adayı’nın PM de 16 saniyede belirlendiğini de biliyoruz…
16 saniyede Tunç Soyer aday olmuştu ama, Tuncay Özkan’a yakınlığı bilinen Ekrem Oran, Çiğlide Utku Gümrükcü, Buca’da  aday müracaatı dahi yapmayan Tuncay Özkan’ın avukatı Erhan Kılıç, Urla da İ. Burak Oğuz da sürpriz aday yapılmıştı. Anlaşılan Tunç Soyer e  Büyükşehir adaylığında sorun çıkarmayan Tuncay Özkan’a ödenen diyet buydu!
Burada Urla adayı İ. Burak OĞUZ un aday olarak belirlenmesine bir parantez açmak lazım. Zira Tuncay Özkan’ın eline Burak Oğuz’un  “bir bilen” tarafından tutuşturulduğunu söylemek lazım. Yani Burak Oğuz’un CHP içinde herkese mavi boncuk vermeye çalışması, ikili, hatta üçlü, dörtlü oyunlar kurması (Kendince) normal karşılanmalı. Hem Tunç Soyer’i, hem Tuncay Özkan’ı idare etmeye çalışması, bir taraftan da, “Ben kongrelere müdahil değilim” diyerek Urla CHP ilçe Başkanının değişmesi için çalışması, onun engin siyaset(!) tecrübesini gösteriyor!
 
Buca Belediye Başkanlığı için Erhan Kılıç isminin PM de çıkan Suat Nezir ismi ile 17 gün sonra değiştirildiğini biliyoruz. Buca güç dengeleri bakımından zor bir yer. Erhan Kılıç’ın orada İlçe başkanını belirleyecek gücü zaten yok. Tabana hiçbir şekilde hakim olmadığı aşikar!
 Utku Gümrükçü isminin Çiğli’de tepkiler ile karşılandığını da hatırlıyoruz. Bediye başkanı olduktan sonra işçi çıkarmaları, partinin önde gelen isimleri ile ters düşmesi, henüz ortaya bir belediye icraatı koyamaması zaten onun tepkilerin merkezinde olmasını sağladı. Bu gardaş, ilçesinde parti başkanı seçiminde yok hükmünde güce sahip.
Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Onan’ın zayıf bir aday olduğunu, önceki belediye başkanı muhittin Dalgıç’ın son hafta destek için ikana edilmesi ile seçimi zar zor kazandığını biliyoruz. Ekrem Oran’ın bu ekip ile bir araya gelmemesi, onun en azından akıllıca davrandığının göstergesi. Ekrem Oran, kendisinin Tuncay Özkan’ın adamı olmadığını vurgulamaya çalışıyor olması dikkat çekici.
Kısaca; üçü bir arada gardaşların, mesajını şöyle okumak mümkün:
“Tunç Soyer ekibine karşı güç birliği içindeyiz”
Peki gerçekte öyle mi ?
Fotoğraf ta 3 belediye başkanı var ama Tuncay Özkan ekibi aslında 2 belediye başkanından ibaret!
Utku Gümrükcü ve Erhan Kılıç. Burak Oğuz’un ise kimden yana olduğunu asla kimse anlayamaz.  Çünkü Burak Oğuz, kendisine kim yarayacaksa, onun peşinden gidecektir. Verdiği sözlerin bir önemi olmayacaktır. Burak Oğuz’un da ilçe örgütünde gücü ve sevgisi yok. Yani aslında kimsenin onu ciddiye aldığı da yok! İlçe Başkanı’nın gizli gizli karşısında yer alması çok önemsenen bir durum da değil.
Tuncay Özkan’ın amacı ise, İl Kongresi’nde kendisine yer bulmaktır. Makyavelist tavrı ile yaptığı planlar işler mi? İşte bu üçü bir arada fotoğraf, aslında Tuncay Özkan’ın tüm gücünü temsil ediyor!
Bu fotoğrafa iyi bakmalısınız. Yalnızlığın fotoğrafıdır bu…
Bir ayrıntı daha vereyim.
Burak Oğuz’un, Tunç Soyer’i her gün yerden yere vuran Yeni Asır’a 60 bin liralık destek vermiş olması ve bunu bizim yazmış olmamız, aslında onun maskesini düşürmüş durumda. Tunç Soyer bu gardaşı anlayabilecek, kadar akıllı bir siyasetçi. Üstelik Kemal Karataş’a kurulan şikayet kumpasında Burak Oğuz’un Kemal Karataş’a “Bu işi Tunç Bey yaptırdı” demesi de Soyer’in  Burak Oğuz hakkındaki tüm düşüncelerini gözden geçirmesine neden olmuştu.
Kısacası, İşte Tuncay Özkan’ın, Burak’ın desteklediği Yeni Asır’ın deyişine göre TUNCAY PAZARLAMA’nın İzmir’deki tüm gücü, bu fotoğraf!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum