VE TUTUKLANDI

VE TUTUKLANDI

VE TUTUKLANDI
17 Aralık 2019 - 01:43

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz tutuklandı…
Sebep; FETÖ örgütü üyeliği…  Ki;
Seçimlerden önce de bu tür söylentiler ortalıkta dolaşıyordu…
Bizzat ben; “Kardeşim böyle ilişkilerin varsa, bu işlere girme” demiştim…
“Ben demiştim” sözünü sevmem…  Hiç sevmem. Ama gerçek bu…
FETÖ örgütü ile mücadelemiz 1989 yılında başladı, halen sürüyor…  Bize kumpaslar kurdular, onlarca dava açtılar…  Fetö sevicilerinin açtığı davalarla halen uğraşıyoruz…
Bu örgüt sinsi bir örgüt… Ahlaksız ve eli kanlı bir örgüt.  Keşke Burak Oğuz’un böyle  ilişkileri olmasaydı.
………………..
Burak Oğuz gibi bir adamın, bu örgütle bağlantısı olmadığını görmek beni sevindirirdi.
Ender Coşkun ile Birlikte yapmış olduğumuz “MEDYA ÇAMAŞIRHANESİ” adlı programda bu konuyu eni-konu işlemiştik.  Burak Oğuz’un FETÖ örgütü ile bağlantısı olduğunu bilen bir zat, sağda solda “Belediye Başkanının boynuna ipi taktım, nereye çekersem oraya geliyor” diyerek,  belediyeden büyük bir iş almak üzere olduğunu yayıyordu.
Bu konuyu işledik. Belediye Başkanına şantaj mı yapılıyordu?
Yok değilse, bir belediye başkanı hakkında böyle söylentiler olamazdı.
Konuyu yazdık.  Urla Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Sonra o soruşturma dosyası, İzmir’e gitti…
……………..
Burak Oğuz’un makama oturmasının hemen ardından FETÖ bağlantılarını yazdığımız ve Babalar İddianamesinde adı geçen bir işadamının, danışmanı ile yine FETÖ ilişkilerini yazdığımız için bize etmediğini bırakmayan bir gazeteci ziyaretine gelmişti… Onları gördüğümde Burak Oğuz’dan hemen uzaklaşmış olmam durumu kavramamdan kaynaklanıyordu.
Ziyarete geliş nedenleri, onu koruyacaklarını bildirmekti. Tek şartları ise; benim gibi bir FETÖ düşmanını yanından uzak tutmasıydı.
Burak Oğuz; bu talimata uydu…
Seçim dönemlerinde CHP’ye ve kampanyaya verdiğim hizmetlerin ve harcamaların parasını bile ödemeden, seçim ekibime aldığım adamları ayartarak, belediyeye aldı.
Birkaç gün önce de, hak ettiğim paranın üçte birini bir meclis üyesi ile getirip verdiler. Tam sekiz ay sonra…  Beni sekiz ay, o kadar müşkül durumlarda bırakmasına,  bile aldırmadım.
…………….
Ama Burak Oğuz, parti içinde kumpaslara başladığında ve Kemal Karataş’ın atılması için gerekli dilekçeyi Ayşe açılan’a imzalatmasını bir yazımda FETÖ kumpas sitili diyerek değerlendirmiştim.
……………..
Hazımsızlık ve güç zehirlenmesi ile kendisinden geçen Burak Oğuz, oysa yeni bir hayat kurabilirdi…  Kendisini topluma affettirebilirdi. Ama görünen o ki faaliyetlerinden vazgeçmemiş…
Burak Oğuz’un Buca İmamı olduğu iddia ediliyordu. Her hafta FETÖ örgütü üyelerini toplayarak vaaz verdiği ve beyin yıkadığı iddialar arasındaydı…
Diyecek bir şey yok…
Allah, bu eli kanlı adamı bir halt zannedip peşinden gidenleri ıslah etsin.
Tabii CHP’yi de…
Bundan böyle adaylarını ince eleyip sık dokuması için umarım bu bir ders olur!
Zira İzmir İlçe Belediye Başkanları dökülüyor!
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum