URLAMIZ'A YARDIMSEVERLER Mİ AKIN ETTİ?

URLAMIZ'A YARDIMSEVERLER Mİ AKIN ETTİ?

URLAMIZ'A YARDIMSEVERLER Mİ AKIN ETTİ?
14 Haziran 2021 - 23:40

URLA’NIN VEKİL BAŞKANINA SORULARIM VAR!
 
Dün, Folkart ve Mesut Sancak’ın Urla’ya el atmasından dolayı duyduğum kaygıyı dile getirmiştim… Evet, yazdıklarımda en küçük bir eksik, en küçük bir yalan veya abartı yoktur! Bir gün bu arkadaşın yasaları hiçe sayan işlerini saklayan, gizleyen, yalan bilgiler ve beyanlar ortaya koyan bir çok kişinin kendisiyle birlikte  hukuka hesap vereceğine inanıyorum.
Bu arkadaşa, sözde CHPli Aziz Kocaoğlu çok büyük kıyaklar yaptı. Çeşme’de, Narlıdere’de, Bornova’da Sancakları ihya ettiler. Şehircilik il müdürlüğü, valilik, emniyet, adliye… Hepsi bu kardeşin üzerine titredi. İfade vermek için adliyeye gittiğimizde başsavcının korumaları bu kardeşimize sarıla sarıla bir hal oldular, bize de sert sert bakarak çok korkutmuşlardı!!!
Efendim konumuza geleceğim… Bu kardeş arada bir İzmir Fuarına finansör olarak kendini İzmir’e sevdirmeye çalıştı… Fuara finansör mü gerekli? Hiç de değil… Hele hele Folkart’ın finansörlüğü hiç gerekli değil. İzmir’i talan edeceksin, sonra fuara finansör olacaksın… Çelişki büyük.
Demem o ki; bu arkadaş,  insan ve kurum tavlama işini pek iyi biliyor! Bir başka deyişle, kaz gelecek yerden tavuğu esirgememeyi öğrenmiş…
Şimdi Urla’da bir çok söylenti dolaşıyor… Esas konum bu…
Bizim başkan vekili arkadaş, iddialara göre;  belediyenin arkasındaki alanda bir çok yenilik yapıyormuş. Arasta’da da yenileme çalışmaları gerçekleştiriyormuş. Ben kendisi ile tanışmadım. Torbalı’dan getirdiği Özel Kalem Müdürü nasılsa gazetecilerin sicillerini araştırıp, bilgi sahibi olduğunu açıkladı. Yani tanışmadan, ilçedeki gazetecilerin şeceresini biliyorlar! Bu nedenle hem kaymakam ve hem de belediye başkanı olan bu kardeşle tanışma gereği duymadım.  Yani eminim, kendisine ne soracağım belediyenin Torbalılı istihbarat müdürü tarafından sunulmuştur. Hatta bu yazıyı yazmasam bile  olurdu.  İzmir’den gelirken belediyenin önünden geçtiğimde eminim, şak diye ne düşündüğümü anlıyorlardır.
Özel Kalem Müdüründen ise çok çekiniyorum haaaa! Bir keresinde bana yazdığım bir yazı nedeniyle haber gönderip   “Ona çok kızgınım” demişti de, evimi neredeyse Urla’dan Van’a taşıyacaktım… Sonradan siniri yatıştı, öyle kaldım burada.
Neyse, latife bir tarafa, Sayın Kaymakam ve Belediye Başkanı’na sorum şu:
Belediyenin arka tarafında yapılacak yenileme çalışmalarının planları ve projeleri var mıdır? Varsa  Halkla paylaşabilir misiniz?
Belediyenin taşınması söz konusu mu? Öyle ise nereye ve hangi binaya? Yeni bina yapılacaksa bu bina ne zaman ihale edilecek?
Arasta’nın ve tarihi yapıların yenileme çalışmalarında ayrıntıya girer misiniz?
Hepsinden önemlisi,  Urla Belediyesi bu günlerde sponsor bağlantıları yaptı mı? Bazı işlerin bazı müteahhitler tarafından ücretsiz yapılacağı söylentileri doğru mu? Doğru ise, bu hayırseverler bu iyiliği bize Urla sevgisinden mi yapıyorlar?
Ha bir de Folkart’ın Urla’da reklamlara çıktığı projelerinin izinleri hakkında kamuoyu ile bilgi paylaşır mısınız?
İşte sorularım bu kadar basit… Eminim sayın kaymakam belediye başkanı, kamuoyunu aydınlatmaktan imtina etmeyecektir.
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hamdi öz
    1 ay önce
    mutlu tuncer bey birde özbek kavşağına alt geçit ne zaman yapılacak onu bir sorsanız