URLA SAKLIKOY'DA NELER OLUYOR?

Buradaki gizem nedir? Ne yapılır, kimler ağırlanır? Neden inanılmaz bir güvenlik var? Neden kimse giremiyor?

URLA SAKLIKOY'DA NELER OLUYOR?

Buradaki gizem nedir? Ne yapılır, kimler ağırlanır? Neden inanılmaz bir güvenlik var? Neden kimse giremiyor?

URLA SAKLIKOY'DA NELER OLUYOR?
21 Temmuz 2019 - 17:34

Günden güne, özellikle İstanbul ahalisinin, fiyatları ve yaşamı alt-üst eden ilgisi nedeniyle şaşkın dönemler geçiren Urlamız’da, yıllardır cevabını alamadığım bir soruyu, yine gündeme getirmek istedim…
Nebioğlu bizim çocukluğumuzun en ünlü tatil köyü idi. Hatta belki de Türkiye’nin ilk tatil köyü idi. Onlarca Türk filmi çekildi, binlerce Türk ünlüyü ağırladı, binlerce kişinin hatıralarında hoş  anılarla  hala hatırlanan bir yerdi…
2000’li yılların başında burası satıldı…
Sonra hemen yanında bulunan kamu arazisi filan alındı, bir dolu kargaşa yaşandı… İnşaatlar başladı filan ama; buranın her aşamasında bir gizem vardı.
Defalarca haber yaptık, “Burası ne oluyor?” diye sorduk…  Bir türlü cevap alamadık. Devasa villar var içeride ki; imar yasalarına dayandırsan, hiçbir babayiğit yapamaz. Belli ki özel bir statü ile yapılmış burası.
Turizm şirketi diyorlar… Otel diyorlar… Fakat, ilginç bir gizem perdesi var.
Merakımdan geçtiğimiz yıllarda telefonla aramış, “Ben tatil yapmak istiyorum orada” demiştim ve aldığım cevap, rezervasyonun sürekli dolu olduğu yolunda idi…  Bu gün rezervasyon için müracaat ettim, bakalım cevap gelecek mi?
Buranın internet sitesine girdim. “Türk Turizmini geliştirmeyi misyon edindiğini ifade ediyor yetkililer. Ne güzel… Peki buranın misafirleri kim? Nasıl katkılar veriyor turizme?
Kıyıdan kimse tesise yanaştırılmıyor. Hat safhada hatta abartılı bir güvenlik sistemi var.
Kıyılar herkesindir deriz ya… Buranın kıyısı  sadece Hiddenbay’ın… Sıkıysa, yaklaş…
Bunca güvenlik varsa, içeride kimsenin bilmemesi gereken bir şeyler mi var?
Hani, turizm tesisi ya…
Kapıdan şöyle bir girip bakayım desen… Ya da akşam şurada bir kadeh atayım desen… Girmenin imkanı yok…
İş,  tamirat vesaire gibi sebeplerle içeriye giren bir iki kişiyle konuştum. Donlarına kadar aranıp, öyle içeriye alınmışlar… İçeride helikopter alaları, inanılmaz lüks araçlar varmış…  Kimsenin içeriye sokulmaması  genel prensip imiş…
İyi de, Pentagon mu burası?
Ordunun kozmik odası mı?  Ki, oraya bile girdiler biliyorsunuz.
Yahu şurası hakkında birileri çıkıp bir bilgi verse ne iyi olur… Bu kurtarılmış bölgede ne yapılıyor?
Yoksa çatlayacağım…
Kumarhaneler mi var? Ünlü playboylar mı gelip gidiyor? Etrafta görünen korumalar eşliğinde sörf yapan tornadan çıkmış hatunlar kimlerdir? Burada kimler ağırlanır? Fiyatı nedir? Neden internet sitesinde hiçbir şey yazmaz?
Çatlatmayın beni…
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • öner Y.ılgaz
    10 ay önce
    nebioğlu Alanya Alantur dan sonraki ülkemizin ikinci tatil köyüdür.70 li yıllarda Türk turizmine can vermiş ender tesislerden biridir.Kendine özgü mimarisi ile de,mutfağı ile de ün yapmıştır.Şimdi anlattığınız şekilde ise,nato dostlarımızla!!!!!! paylaşılan bir yapılanmaya dönmüş olabilir.Doatlukla kalın.