URLA POLİSİ BU CANİLERİ BULMALI

URLA POLİSİ BU CANİLERİ BULMALI

URLA POLİSİ BU CANİLERİ BULMALI
15 2021 - 13:16

Urla’nın Torasan Mahallesi’nde oturan genç bir kardeşim, beni arayıp, ağlamaklı bir sesle anlattı: “Abi, birisi zehirli et atmış, bizim mahallede baktığımız kediler, köpekler can çekişerek öldü”  
Başımdan aşağı kaynar sular döküldü… Hele Ulaş kardeşimin, gönderdiği fotoğrafları görünce,  perişan oldum. Bu ne ahlaksızlıktır, bu ne vicdansızlıktır, bu ne bencilliktir? Bunu yapanları bir insan doğurmuş olamaz! Ne istersiniz zavallı hayvancıklardan?
 
Urla bağlık, bahçelik bir bölge… Hemen her evin iyi kötü bir bahçesi var. Medeni insanlar burada evlerini, bahçelerini, hayvanlarla paylaşmaktan zevk alıyor… Çünkü biliyorlar ki; dünya sadece insanların değil… Biz hayvanların yaşam alanlarını işgal ederek esas, onlara zaten kötülük ediyoruz…
İşte her tarafı bağ, bahçe olan bu ilçede, sitelerde, mahallelerde, köpeklere, kedilere takmış bazı ruh hastaları var!  Mutlaka ve mutlaka, her mahallede, her sitede en az bir tane bunlardan olmazsa olmaz!
Bunlar, kedi köpekleri besleyenlere düşman, etrafla kavgalı, saldırgan, ağzı pis, vicdanı olmayan tipler! “Köpekler havladı… Kediler miyavladı. Çocuğum korktu, annemin ödü koptu” gibi saçma sapan mazeretlerle bu hayvancıkların etraflarından uzaklaşmaları için her şeyi yapıyorlar! Her türlü ahlaksızlığı… Her türlü pisliği… Her türlü kahpeliği…
Sadece hayvanlara olsa iyi… İnsanlara da düşman bunlar! Bulundukları mahallede, sitede, milletle otomobil park yeri için kavga edenler de bunlar… Bir tatil günü, açılmış müzikten rahatsız olanlar da bunlar… Çocuk seslerine tepki gösteren de bunlar!
Torasan’da üşenmemiş, kediler, köpekler için zehirli etler hazırlamış, sabaha karşı gidip bu etleri dağıtmış kahpe yürekli biri… 10’a yakın köpeğin, 15 kedinin canını alıp, rahatlamış.
Çevre sakinleri şikayetçi… Polis gelmiş araştırma yapmış, dilerim bu caniyi bulurlar ve  ceza almasını sağlarlar!  
Ben gazeteci olarak bu işin peşini bırakmayacağım. Polisin etraftaki kameraları incelemesi, bu caniyi bulması çok zor olmasa gerek. Teknoloji devrinde bu tür ahlaksız faaliyetler ne kadar gizli kalabilir ki?
Söyleyecek söz bulamıyorum…
Kim yaptıysa, Allah belasını versin!
 
 
 
 

  • 1
  • Gülgün Husrevoğlu
    1
    Sayı çok daha fazla, sadece bizim sokağımızdan 6 köpeğimiz gitti, acımız çok çok büyük, çaresiziz, umarım sizde peşini bırakmama sözünüzü tutarsıniz