URLA'DAKİ KAYBIN HESABINI KİM ÖDEYECEK?

URLA'DAKİ KAYBIN HESABINI KİM ÖDEYECEK?

URLA'DAKİ KAYBIN HESABINI KİM ÖDEYECEK?
05 Temmuz 2020 - 18:20

Urla Eski Belediye Başkanı Burak Oğuz; FETÖ Silahlı Terör Örgütüne üye olmaktan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı…
Kendisi isterse İstinaf Mahkemesine giderek bu cezaya itiraz edebilir. İstinaf mahkemeleri de belki cezayı çok bulur, belki az bulur düzeltir!
Burak Oğuz’un FETÖCÜ olduğunu ortaya koyan bir mahkeme kararı var! Mahkeme kararında Cumhuriyet Savcılarının topladığı deliller var…   Benim kişisel olarak üzüldüğüm, bu durumu erken fark edememiş olmamdır.  Tesellim ise; fark eder etmez, gereğini yapmış olmamdır…
Peki CHP hatasının farkına varabildi mi?
Hayır!
Çünkü CHP, hala daha olayları çözebilmiş değil… Ya da çözdü, kulağının üzerine yatıyor!
Gelin 2011’e, yani 9 yıl öncesine dönelim… Dönemin CHP Konak İlçe Başkanı  Aytekin Tunus,  meğerse Burak Oğuz’un FETÖ örgütü üyesi  olduğunu  Genel Merkez’e bildirmiş.  Bunu ne zaman anlatıyor? Burak Oğuz’un derdest edilip tutuklanmasının ardından, TV 35’te anlatıyor!
Yani CHP bu arkadaşın FETÖcü olduğunu 9 yıl öncesinden biliyormuş!
Adayların belirlendiği Parti Meclisi toplantısında sıra Urla’ya geldiğinde İzmir Milletvekili ve PM üyesi,  Mehmet Ali Çelebi, yine konuyu gündeme getirmiş ve aday adayı Burak Oğuz’un Fetöcü olduğunun sıkça dillendirildiğini anlatmış ve endişelerini dile getirmiş… Ancak buna rağmen Burak Oğuz ismi onaylanmış. Yani, bilinmeden, kazara yapılmış bir şey yok… Anlaşılıyor ki; FETÖcü Burak Oğuz, istenilerek aday yapılmış.  
Şimdi soru şu;
CHP’de partiyi muhalefette tutmayı görev edinmiş, paralel bir yapılanma mı var?
Bence evet… Ağacın kurdu içinde olur sözü tam buraya göre…
Hafızalarınızı tazeleyin… Saraya bir CHPli’nin gittiğini ortaya atarak, partiyi karıştıran yine bir CHPliydi…  Örnekleri çoğaltmak mümkün ama, uzatmayacağım.
Burak Oğuz’u, CHP’nin kalesi diye bilinen Urla’ya aday yapmak  bu paralel CHP yapısının oyunudur.  Hakkında bu kadar iddia bulunan, FETÖCÜ olduğu, parti içinde dilden dile dolaşan bu şahsın, eninde sonunda duvara toslayacağı bilindiği halde hangi ince hesapla aday gösterilmiştir? 
Bu soruların cevaplarını CHP, tartışmalı ve bu kurultayda neticeye bağlamalıdır.
CHP içinde, paralel bir yapı vardır. Kimi CHPlilerin “Çete” ismini taktığı bu yapılanma içinde ne yazık ki; FETÖ  ile dirsek temasında olanlar da vardır.  
 
Burak Oğuz son duruşmalarda, olayları yalancı şahitlerle kişisel husumet kulvarına çekmeye çalmışsa da konunun aslı ortadadır. 9 yıl öncesinden de CHP bu arkadaşın FETÖCü olduğunu biliyormuş.
Ve Burak Oğuz’un tutuklandığı gece başlayıp, birkaç gün süren meclis üyelerinin “Kim başkan olacak?” kavgası gösteriyor ki; CHP meclis üyeleri de Oğuz’un geri dönmeyeceği kanaatinde. Zaten bir B planı, Burak Oğuz görevdeyken konuşulmaya başlanmıştı… Urla sokakları, çok tecrübeli bir meclis üyesinin başkan yapılabileceğini tahmin ediyordu. Ancak işlerin bu kadar çabuk olacağını ve Burak Oğuz’un terörden yargılanarak görevden alınacağı pek hesaba katılmamıştı…
Deneyimli siyasetçileri kumpasla, partiden uzaklaştıran İl yönetimi, eğer aklını kullanıp, terör örgütü üyesi olmaktan ifadeye çağrılan Burak Oğuz’un istifasını alsaydı,  bu gün Urla’da kayyım değil, belediye meclisinden biri seçilir, halkın iradesi tecelli ederdi. Urlalı şimdi soruyor; “Benim Oyum ne oldu?”
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Urla DSP Belediye Başkanı Adayı Oya KAHRAMAN
    6 ay önce
    Belediye Başkanı Adaylığı ve Başkanlığı herşeyden önce temiz olmayı temiz kalmayı gerektiriyor. Bunu kimse anlamıyor hala ne yazık ki