URLA'DA VAY CANINA DEDİRTEN OLAYLAR

URLA'DA VAY CANINA DEDİRTEN OLAYLAR

URLA'DA VAY CANINA DEDİRTEN OLAYLAR
13 Temmuz 2020 - 12:01

 
Terör Örgütü üyeliğinden İzmir 17. Ağır Ceza Mahkemesinde 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Urla Eski Belediye Başkanı, CHP İlçe merkezinde ağırlandı. İlçe yönetimi, bu ziyaret nedeniyle meclis üyelerini de partiye davet etti. Ancak katılan sayısı 15 civarında kaldı.
Burak Oğuz’a partide bir de konuşma yaptırıldı. Burak Oğuz; “Eninde sonunda demokrasinin kazanacağını” vurgulayarak bu dönem olmaz ise gelecek dönem yine “aday” olduğunu açıkladı. Bu ziyaret ve kabul CHPliler tarafından tepkiyle karşılandı. Terör örgütü üyeliğinden hakkında mahkumiyet kararı bulunan  birisinin partide kabul edilmesi ve konuşma yaptırılmasının yanlış olduğunu söyleyen partililer, yönetimin istifa etmesi gerektiğini belirttiler.
SOSYAL MEDYADAN TALİMATLA  SALDIRI
Burak Oğuz’un Fetö ilişkilerini sorgulayan gazetecilere sosyal medya üzerinden de saldırı başlatıldı. FETÖ usulü ile bezenmiş iftira dolu paylaşımların odağında yer alan kişilerin İzmir’den birilerinden talimat aldıkları iddia ediliyor. Burak Oğuz’un çok yakınında olan meclis üyesi Muhittin Bayar’ın sosyal medyada “Siz Erol Yaraş isimli gazeteciyi tanıyor musunuz?” sözleri olaya ilginç bir boyut kazandırdı. Burak Oğuz’un ilişkilerini yazan gazetecilere iftiralar atarak “Burak Oğuzu kim ihbar etti?” diye soran Erol Yaraş , Burak Oğuz seçildiğinde Mesut Sancak’ın danışmanı Ünal Ersözlü ile belediyeyi ziyaret etmiş, Burak Oğuz’a Mutlu Tuncer’i kötüleyerek “Onunla çalışma” talimatını vermişti.
Yapsatçı işadamı Mesut Sancak’ın Fetö Babalar iddianamesinde Fethullah Gülen’in sağ kolu Ahmet Küçükbay’a polis operasyonlarını haber verdiği iddia ediliyor. Erol Yaraş ve Ünal Ersözlü ise Yamanlar Koleji’nin organizasyonu ile 7 Şubat MİT kalkışmasının ardından bazı gazetecilerle birlikte Fethullah Gülen’e götürülmüş, ancak bu ziyaretten tek satır haber yapmamışlardı. Mutlu Tuncer de bu ziyaretin niye saklandığını sormuş, Fetöcü savcıların kumpaslarına maruz kalmıştı. Burak Oğuz’un en yakını olarak ön plana çıkan meclis üyesi Muhittin Bayar’ın sosyal medyadan “Erol Yaraş’ı tanıyor musunuz?” sorusu da hayli ilginç bir gelişme olarak kayıtlara geçti.
Öte yandan, gazetecilere sosyal medya üzerinden yapılan saldırılara, görevi Esnaflara hizmet etmek olan Esnaf Odası da katıldı. Konuyla hiç ilgisi olmadığı halde, Esotv.com üzerinden Burak Oğuz’un ilişkilerini eleştiren gazetecilere hakaretlerle ve iftiralarla saldıran odanın ne yapmak istediği ise, anlaşılamadı. Esnaf Odası’nın bu tür işlere alet edilmiş olması ise, ilçe esnaflarının tepkilerine yol açtı.
İSTİFA ETMELİLER
CHP’nin Silahlı Terör Örgütüne üye olduğu gerekçesi ile 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski Belediye Başkanı Burak Oğuz’u partinin ilçe merkezinde  ağırlayıp, sanki kumpasa uğramış gibi algı yaratmaya çalışmasına izin verilmesi partilileri çileden çıkarttı. Burak Oğuz’un şu anda partiyle bir ilişkisi kalmadığını belirten üyeler,  yönetimin istifa etmesi gerektiğini düşünüyorlar.
Benzer düşünce ise, Urlalı esnaflarda da gelişti. Hiç bir ilgisi olmadığı halde bu tür işlere karışan ve bazı dedikoduların merkezi haline gelen Esnaf Odasının yönetiminin de istifa etmesi gerektiği Urla’da   konuşuluyor!
 
MUTLU TUNCER’İN YORUMU:
Öncelikle şunu kabul etmek gerekir ki; FETÖ Terör örgütü, PKK ile eşdeğer bir örgüttür. Milletin meclisini bombalamış, insanları caddelerle kurşunlamış, Türk Halkı’nı yıllarca soyup soğana çevirmiş bir yapılanmadır.
Urla Eski Belediye Başkanı Burak Oğuz, bu örgüte üye olmaktan yargılandı, 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.  Şu anda yurt dışına dahi çıkacak durumda olmadığı gibi, parti üyesi  de değildir. Kamu hizmetinden men edilmiştir.  
Konuyu istinafa ve sonrasında Yargıtay’a taşıyacakları bellidir. Ancak Yargıtay ne karar verecektir, cezasını az mı bulacaktır, çok mu bulacaktır, yoksa kişiyi suçsuz mu ilan edecektir bilemeyiz. Bildiğimiz tek şey, bu kardeşimizin FETÖ üyeliği nedeniyle mahkum olduğudur!
Mahkemenin son duruşmalarında, Burak Oğuz’un yalancı şahitlerle konuyu kişiselleştirmeye, çalışması, kendisine kumpas kurulduğu algısı yaratmaya uğraşması, mahkemeyi etkileyemedi.  İzmir’den birilerinden aldığı talimat gereği, kendisinden alacaklıların kumpasına kurban olduğunu söyleyip durması, hayretle izlendi.
Birincisi Burak Oğuz; tutuklandığı andan itibaren “Ben FETÖCÜ değilim. Bu örgütle hiçbir bağım yok. Bu ahlaksız bir örgüttür” demedi, diyemedi!  Hakkında çıkan ve “Fetöcü müsün?” diye soran haberleri tekzip edemedi.  Ayrıca kişinin daha önce de CHPliler tarafından örgüt üyeliğinin olduğu iddia edildiği anlaşılıyor!  Yani partinin bu şahsın ilişkilerindeki şüpheyi  bile bile aday yaptığı anlaşıldı.
Şimdi mesele, bu kardeşi kimlerin aday yaptığını bulmak ve onları ortaya çıkartmaktır.
Biz, yazılarımızdan dolayı bize İhbarcı, FETÖcü savcıların hazırladığı kumpaslardan yargılanıp beraat ettiğimiz davaları öne sürüp, bize şantajcı yaftası takmaya çalışan müptezel  yalakalar hakkında gerekli şikayetleri hazırladık. Savcılar gereğini yapacaklardır.
CHP ilçe yönetimi, şimdi Burak Oğuz’a sahip çıkıyor ve hüküm giymesine rağmen onun suçsuzluğuna inanıyor ise, niçin tutuklandığında ortalığı ayağa kaldırmadı? İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonda tüm İzmir’in adliyeye koştuğunu hatırlayın. Burak Oğuz’un suçsuzluğuna inanıyordunuz da, niçin sahip çıkmadınız? Kaldı ki;  CHP İl Başkanı Deniz Yücel bu kişinin avukatıydı!
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nurten Uluutku
    1 yıl önce
    CHP yanlış seçim yaptı. Sayın Oğuz kenara çekilip oturmalı. Verdiğimiz oylar için hepimizden özür dilemeli