TUNCAY ÇEK ELİNİ İZMİR'DEN

TUNCAY ÇEK ELİNİ İZMİR'DEN

TUNCAY ÇEK ELİNİ İZMİR'DEN
20 Temmuz 2019 - 18:17

Borç batağındaki CHPli belediyelerin maaş ödemekte bile zorlanırken bir de partinin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın kontrolündeki medya şirketine para yetiştirmekle zorlandıklarını yazan Yeni Asır Gazetesi Özkan’ı “Belediyelerin kabusu” diye nitelendirdi.
Yeni  Asır Tuncay Özkan’ı hedef alan yazısında şu ifadelere yer verdi:
“İzmir'de parti örgütünün tek patronu olma sevdasıyla bilinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, bir süredir yeni bir medya grubu oluşturmak için çalışıyor. CHP'li bazı üst düzey isimlerin de desteğiyle hareket eden Özkan, kendi kontrolünde olduğu belirtilen Güneşim Medya isimli şirket üzerinden bu yapılanmayı gerçekleştiriyor. Güneşim Medya, bir süre önce KRT TV ve ANKA Haber Ajansı'nı bünyesine kattı.
Daha önce de 2000'li yılların yükselen trendlerinden biri olan 'ulusalcılığı' kullanarak kurduğu Kanaltürk'ü parlatan ve ardından da FETÖ'cü Akın İpek'e on milyonlarca dolara satan Özkan, Güneşim Medya üzerinden sürdürülen bu oluşumu "CHP'nin medyasını oluşturuyoruz" görüntüsü altında yürütüyor. Grubun başında Özkan'ın Kanaltürk'te birlikte çalıştığı Adnan Bulut bulunuyor.
İşte bu medyanın finansmanı için bulunan formül ise, CHP'li belediyelerden aktarılacak paralar. Hatta, kulislerde Tuncay Özkan ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, geçtiğimiz günlerde bir grup CHP'li belediye başkanı ile kapalı kapılar ardında görüşme yaptığı iddiaları gündeme gelmişti. Kulislerde bu toplantıda başkanlardan Güneşim Medya bünyesindeki TV kanalına destek olmaları istendiği belirtilmişti. Bu iddialara göre Özkan ve ekibi, CHP'li ilçe belediyelerinden yıllık 150 bin, büyükşehirlerden ise 500 bin ila 1 milyon lira arasında değişen bir bedel talep ediyordu. Özkan'ın şimdi de gözü, zaten birçoğu borç batağında olan İzmir'deki CHP'li ilçe belediyelerine diktiği ortaya çıktı. Emin kaynaklardan aldığım bilgilere göre, Özkan'a yakın bazı isimler bugünlerde İzmir'deki ilçe belediye başkanlarını arıyor. Bu görüşmelerde başkanlara, "Belediyenizin tanıtım ve ajans işlerini, sosyal medya yönetimi gibi hizmetleri Genel Başkan Yardımcımız Tuncay Özkan'ın öncülüğünde kurulan Güneşim Medya üzerinden yürütün. CHP'nin güçlü bir medya oluşumuna ihtiyacı var. Siz de buna destek olun diyor.”
 
EGE HABERLER AJANSININ YORUMU:
Tuncay Özkan’ın İzmir’de bir çok belediye başkan aday adayının aday yapılmaması, bazılarının da ille aday yapılmasını sağlamak amacı ile türlü oyunlar oynadığı biliniyor ve eleştiriliyor.  Son olarak Buca Belediye Başkan adayı olarak açıklandıktan sonra Tuncay Özkan’ın İl Başkanı Deniz Yücel ile birlikte bir tutanak hazırlayarak gerçekdışı beyanlarla adayı değiştirdiklerini yayın organımız belgeleriyle yayınlamıştı. Bunlar ortaya çıkanlar… Buca, Çiğli, Bayraklı, Urla, Konak, Tuncay Özkan’ın dayattığı adaylar. Urla’da skandallar bitmiyor. Bayraklı öyle. Konak Belediye Başkanı için yerel mahkeme kararı “İmar konusunda suç işleme alışkanlığı edinmiş” diyor.
Bakalım Tuncay Özkan  CHP rozeti Tuncay Özkan’ın elini belediyelerinin kasasına sokmasına yetecek mi?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum