SİZ KİMİ KORUYORSUNUZ?

SİZ KİMİ KORUYORSUNUZ?

SİZ KİMİ KORUYORSUNUZ?
18 Aralık 2019 - 21:11

Burak Oğuz’un tutuklanarak cezaevine konmasından sonra CHPliler, “Bizim içimizde FETÖcü barınamaz”  diyerek, savunma yapıyorlar!
Yanlış!
 
CHP’nin içerisinde bal gibi FETÖcü de, PKKlı da barınıyor!
Gerçekleri kabul etmez iseniz; nasıl düzelecek, nasıl temizlenecek bu parti?
………………………..
 
Hele hele… İzmir İl Başkanı Avukat Yücel’in Burak Oğuz’un tutuklanmasından sonra verdiği ilk demeç, büyük bir skandal…  “Seçilmiş bir belediye başkanının hukuk yoluyla bertaraf edilmesini kınıyorum” diyor!  Nasıl kınarsın?  Devlet Mafya mı? Hukuk yoluyla görevden almaz ise, nasıl alacak?
Bu nasıl bir söylem?
 
GERÇEKLERE BAKALIM:
Burak Oğuz; tutuklandı ve Urla’da kimse şaşırmadı… Neden acaba?
Evet, CHP seçimi rekor oy ile kazandı ama; bu oylar Burak Oğuz’un oyları mıydı? Yoksa kim aday olsa, seçilir miydi?  Burak Oğuz’un oyları ise, Pazarlamacı Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın Urla Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasında bu taraftar grubu neredeydi? Yüzde 68 oy almış bir belediye başkanı için yapılan açıklamada 68 Urlalı mı olurdu?
 
Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere…
Deniz Yücel kimi koruyor, neden koruyor?
Burak Oğuz’un kendisi dahil, hiç kimse “İftiraya uğradık” diyebiliyor mu?
Hayır!  Avukatları “Tutuksuz yargılansın” demekten öte bir şey söyleyemiyorlar…
İftiraya uğramış bir insan hali var mı, Burak Oğuz’da?
Bence yok…
İftiraya uğrayan kişi; feryat eder… “Benim FETÖ ile bağlantımı ispatlasınlar. İspatlamayan şerefsizdir” diye avaz avaz bağırır… Süt dökmüş kedi gibi olmaz.
Gelelim Belediye Meclis üyesi arkadaşlara…
Şimdi bazıları, belediye başkanlığı koltuğuna oturmak için can atıyor!
Kulisler başladı bile… Hatta kavga edenler olduğunu duyuyorum…
Vay be…
Ne görev aşkı bu yahu?
 
BELEDİYE MECLİSİ GÖREVİNİ YAPTI MI?
Aslında Belediye Meclisi, 8 aydır bocalıyor… Bunda Burak Oğuz’un tutarsız, dengesiz yönetim anlayışının elbette etkisi var… Üyelerin bazılarının belediye başkanının “adamı” olmak için yoğun çaba sarf ettiğine şahit olduk. Oysa; belediye meclis üyelerin görevleri, yönetime katılmak!
Ne yazık ki; Türkiye’de meclis üyesi olmanın “onuru” hiç de anlaşılmış değil…
Çoğu yerde meclis üyeleri BAŞKANIN ADAMLARI olarak ortalarda geziyor. Birer emir eri… Birer kapı kulu gibi…
Urla Meclis üyeleri arasında da bu tür arkadaşlar var… Ve elbette bu durum çoğunluğu de etkiledi.
Mesela; Burak Oğuz’un Özel Kalem Müdürü’nün teklifi ile 10 Kasım’da  meclis üyelerini aileleri ile birlikte Selanik’e götürmesi, bir aldatmaca ve onların gönlünü almak girişimiydi… Savcılık iddianamesine baktığımızda ise ilginç bir tesadüfe rastlıyoruz… Oğuz, 10 Kasım’da bile Fetö kaçağı bir şahısla uzun uzun telefon görüşmeleri yapmış…
Bir söylenti daha var… Bu gezinin ücretinin ödenmesi konusu… Bir belediye meclis üyesi turizm şirketi peşin parayı almadığı için bilet vermediğinden şahsi kredi kartını kullanmış…  Hepsine bilet almış…  Sonra belediyeden parasını nasıl geri aldı, ya da aldı mı bilmiyorum. Yani illaki gidecekler!  
 
Tam da o sıralarda, ben haberlerimde Burak Oğuz’a sorular soruyor, “Gerçekten FETÖcü olup olmadığını” açıklamasını istiyordum…  Bu bir belediye başkanı için “vahim” bir haberdi…  Nokta atışı yapan haberlerimde “Sen Buca İmamı mısın?” diye soruyordum.
Mesela Belediye meclisinde hiçbir belediye meclis üyesi bu konuyu gündeme getirme cesaretini gösteremedi… Ama bol bol dedikodu yapıp, (bazıları) beni kötülemek ve başkana yaranmak gayretlerini sürdürdüler.  Peki neden?
Hani sizler gerçek CHPliler idiniz?
Gerçek bir CHPli, Cumhuriyeti kurmuş bir partinin içinde Cumhuriyeti yıkmaya çalışan bir örgütün üyesini barındırır mı? Korur mu? Böyle bir şüphe varken “Arkadaş bize bu durumu açıkla” diye belediye başkanına sormaz mı?  “Başkan böyle bir şey yok ise, bu gazeteciyi mahkemeye ver” demez mi?
Demediler! Şimdi sizler gerçek CHPliler mi oluyorsunuz?  Değilsiniz…
Ya, Ayşe Açılan Eğrikülah isimli belediye meclis üyesi’nin yaptığı?
Burak Oğuz ile bir olup, partisine 50 yılını adamış Kemal Karataş’a kumpas kurmasına kim karşı çıktı? Hiç kimse!… Peki siz nasıl CHPlisiniz?
Şimdi Urlalı Belediye meclis üyeleri kabul etsinler ki;
Hepiniz korktunuz… Çekindiniz… Görevlerinizi yapmadınız… Siz CHP’ye bağlı ve sadık olsaydınız, seçim çalışmalarının giderlerini bile belediye kasasından dağıtan Burak Oğuz’a dur derdiniz.
Bu kardeşimizi düşürmeye kadar varan bir birlik sergileyebilirdiniz.
Yapmadınız…  Burak Oğuz ile arası açılan herkesle ilişkilerinizi kesmeyi görev saydınız.  Onlarla görüşmemeyi tercih ettiniz!
Burak Oğuz, bu belediyede, her belediye başkanı ile çalışan basın bürosu emekçisi Murat Erbey’i, önce Basın Müdürü yapıp, sonra da egosunu tatmin etmediği için çöpe gönderirken hanginizin sesi çıktı? Siz nasıl CHPlisiniz?
Şimdi de, kim belediye başkanı olacak sevdasına düştünüz. Geceleri kendinizi o koltukta hayal edip, birbirinizi eziyorsunuz…
Ya partinin il başkanı Deniz Yücel’e ne demeli?
Neyi koruyorsun? Kimi koruyorsun? Senin Burak Oğuz’un bu partiye nasıl sızdığını merak etmen gerekmez mi? Kalkıp avukatlığını yapıyorsun!!!
Kısa keseceğim…
Gerçek CHPliler, FETÖ ilişkisi olan birisini siler atar…
Siz korumaya ve bağırmaya devam ediyorsunuz.
Helal olsun size…
Ama sizler CHPli değilsiniz… Bilesiniz…
Atatürk’ün partisinde bu tür adamlar olamaz…
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Murat akdeniz
    6 ay önce
    Tepeden inme gelmiş. Urlaya hiç yakışmayan bir başkandı. Çeksin cezasını