ŞİMDİ HASEP VERME ZAMANI

ŞİMDİ HASEP VERME ZAMANI

ŞİMDİ HASEP VERME ZAMANI
02 Ağustos 2019 - 14:58

 
İmar Yolsuzluklarını yazıp, yetkilileri uyardığımız, FETÖ ilişkilerini sorguladığımız  haberleri kaldıramayan, bu haberlerin yalan ve iftira olduğu savı ile davalar açan ancak haberlerimizin yalan ve iftira olduğunu belgeleyemeyen Mesut Sancak, Erol Yaraş ve yalancı şikayetçileri ile yalancı tanıkları hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.
Olayları detaylarıyla anlattığımız savcılık dilekçesinde, belgeler de yer alıyor. Şüpheliler hakkında “İFTİRA ATMAK, SUÇ VE DELİL UYDURMAK, MAHKEMELERE YALAN BEYANDA BULUNMAK, YALANCI TANIKLIK, KUMPAS, HALKIN HABER ALMA ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMAK, BASININ HABER YAPMA ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ENGELLEK” başlıklarıyla Pazartesi günü yapacağımız suç duyurusunda Mesut Sancak ve Erol Yaraş’ın 15 yıl ile yargılanmaları talebinde bulunacağız.
KUMPAS KURMUŞLARDI
Fetö ilişkilerini sorgulayan ve imar yolsuzluklarını kamuoyu ile paylaşan haberlerimize sinirlenip, hiçbir şekilde ilgimiz olmayan kişileri bizden şikayetçi ve yalancı tanık olarak gösteren Mesut Sancak, bizi daha önce Erol Yaraş’ın “FETÖ ile beni ilişkilendirmelerinden rahatsız oluyorum” şeklinde yaptığı şikayetle TERÖRLE MÜCADELEDE gözaltına aldırdığı savcı A.Y vasıtası ile açtığı kumpas davası çökmüştü. Mahkemede, kendisinden para istediğimi iddia eden Mesut Sancak; sorularım üzerine “Beni hiç tanımadığını, hiç telefonla dahi görüşmediğini, aynı ortamda bulunmadığını” itiraf etmiş, parayı nasıl istediğim konusuna ise cevap verememişti.
Sahte şikayetçiler; Salim Merdan, Selim Amato, Metin Kaya, yalancı şahitler Harun Aygün, Dr. Adviye Onay,Selim Kalo ve Zafer Yıldırım ise; kollukta verdikleri ifadelerde bizim belediyelerden bilgi alıp, şantaj yaptığımızı iddia etmişler, ancak iddialarını ispatlayan bir mesnet bulamayınca, mahkemede ifadelerini değiştirerek “Biz Mutlu Tuncer hakkında böyle bir iddiada bulunmadık, poliste ifademiz değiştirilmiş” demişlerdi.
Erol Yaraş, bu kumpasın basın ayağını yürütmüş, daha ifadelerimizi almadan iddianame oluşturan ve o iddianameyi mahkemeye sunan savcı vasıtası ile resimlerimizi basarak “Büyük Şantaj Davası” diye haber yapmış ve tüm basına sözde iddianameyi servis etmişti.
Bu dosya, mahkeme tarafından eksikleri olduğu gerekçesi ile geri gönderilmişti. İfadelerimizi skandal bir tarzda alan savcılığın daha sonra açtığı davada tüm uğraşlarına rağmen bizi mahkum ettirmeyi başaramamışlardı.  Beraatla biten dava için şimdi istinaftan bir sonuç almak için uğraşan ekip için hesap verme zamanı geldi.
Burada sorulacak sorular çok…
Mesela; daha iddianameyi mahkeme kabul etmeden, Erol Yaraş iddianameyi nasıl aldı, nasıl tüm basına servis etti? Hürriyet, Milliyet, Erol Yaraş’ın Ben TVsi, Ege’de Sonsöz bu haberleri nasıl ve neye dayanarak yaptı?
Erol Yaraş, mahkemenin kendi istekleri üzerine koydukları yayın yasağını delerek haberi tekrar tekrar tazeleyip, mahkemenin yaptığı suç duyurusuna nasıl takipsizlik aldı?
Bu insanlar nasıl bir araya geldiler?
Bu insanları bizim hakkımızda yalancı şikayetçi ve tanık olmaya kim nasıl ikna etti?
Bizim tamamen gerçeği yansıtan ve yalan olduğunu hiç kimskenin söyleyemeyeceği haberlerimize dakikalar içinde mahkemeler nasıl erişim engeli koydular?
İşte yargıda bu soruların cevaplarını arayacağız.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum