SEBEP: ÇİRKİN ÜSLUP!

SEBEP: ÇİRKİN ÜSLUP!

SEBEP: ÇİRKİN ÜSLUP!
18 Eylül 2019 - 13:02

Urla Belediye Başkanı seçildikten sonra, anormal davranışlar sergileyerek, etrafında kimse bırakmayan, CHP örgütü ile ters düşen ve AKP ile sıkı bağlar kuran Burak Oğuz’un basın Danışmanı Murat Ervin istifa etti.
2 ay 15 gün önce görevine başlayan ve Burak Oğuz’un arkadaşı olan Murat Ervin, “Ben Burak Oğuz’u arkadaşlığımız süresince tanıyamamışım. Üslup ve davranışları, benim tahammül sınırlarımı zorladığı için yollarımızı ayırmak zorunda kaldım. Ben bir gazeteciyim, karşımdakinden saygılı tavırlar beklerim, herkese azami saygıyı da gösteririm. Bu saygı bağı kurulamadığı için ayrılmayı seçtim” dedi.
Kendisini kısa bir süre önce “Urla Kralı” ilan eden, her fırsatta sosyal medyadan film yıldızı gibi fotoğraflar paylaşarak halkın tepkisini çeken Burak Oğuz hakkında Fetöcü olduğu yolunda iddialar da ortaya atılmış ancak bunlara hiç cevap vermemeyi tercih etmişti. 
Seçim öncesi, Oğuz’un Fetö ilişkilerini ortaya koyduğu öne sürülen  ancak gerçekliği teyide muhtaç bir takım bilgileri dağıtan AKPlilerle şimdi sıkı fıkı dost olmasının yanı sıra,   CHPli meclis üyeleriyle yaşadığı fikir ayrılıkları Urla’da konuşulurken, basın danışmanının “Üslup çirkinliği” nedeniyle ayrılması, bazı soruları gündeme getirdi.
 
MUTLU TUNCER’İN YORUMU:
 
Belediye Başkanı olmak; her şeyi bilmek anlamına gelmiyor. Bir belediye başkanının kendisini kral ilan edecek kadar zıvanadan çıkması, kimseyle ortak bir noktada buluşamaması, hele hele seçim döneminde kendisine çalışan insanların ücretlerini  ödemeyip onlara belediye imkanlarını açması, bazılarının alacak davaları ile hakkını mahkeme kapılarında aramaya koyulması elbette yakışıksız durumlar.
Burak Oğuz; çirkin bir başlangıç yaptı ve öyle de gidiyor. Bu işlerde başlangıçlar önemlidir. Yağcı ve yalaka takımının belediye başkanlarına etrafını görmek, gerçekleri anlamak imkanı vermediği durumları hep gördük ve yaşadık. Burak Oğuz, görevine başladığı günden bu yana bu halde. Eline geçirdiği iyi bir fırsatı değerlendiremedi.  Hataları çığ gibi büyüyerek artıyor. Halkta karşılığı olmadığı ortaya çıktı.
Basın Danışmanı’nın ayrılma sebebi olarak “Üslup çirkinliği” ifadesini kullanması çok önemli. Aynı nedenlerle Macit Sefiloğlu da Aralık  ayına kadar sözleşmesi olduğu halde ayrılmıştı.  Bir “Ben neymişim abi” durumu yaşandığı açık. Önümüzdeki günlerde bu konulara daha derin değineceğiz. Çünkü biz yaşadığımız bu ilçenin ve İzmir’in aklı başında, ayağı yere basan ekipler ve kişiler tarafından yönetilmesini istiyoruz!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum