SARAYA GİDEN CHPLİ KİM? açıklıyoruz....

SARAYA GİDEN CHPLİ KİM? açıklıyoruz....

SARAYA GİDEN CHPLİ KİM? açıklıyoruz....
26 2023 - 21:21

SABAH Gazetesi’nin ilk yılları… Gazetenin başında Rahmi Turan var. Bendeniz de tencere, tava, ansiklopedi vermeden net 80 bin satan Yeni Asır’ın Haber Merkezi Müdürüyüm ve beni Ender Coşkun yapıp, iz bırakan o haberleri yazıyorum.
Sözcü TV’nin başına getirilen ve çok başarılı olacağına inandığım Korcan Karar da Yeni Asır’ın Roma temsilcisi. Korcan’la İtalya’da gerçekleştirdiğimiz, “Carlo Palermo” röportajı Dünya basınında ilk kez Yeni Asır’da yayınlandı ve büyük sükse yaptı. Carlo Palermo, İtalya’nın efsane savcısıydı ve aralarında ünlü Türk isimlerinin de olduğu asrın en büyük silah ve uyuşturucu kaçakçılığını ortaya çıkartmıştı. Şimdi, anne babalar çocuklarına karne hediyesi olarak pirzola alıyorlar ya, bizim zamanımızda da başarılı haberler gazete yöneticileri veya patronlar tarafından ödüllendirildi…
NİTEKİM, Yeni Asır’ın o zamanki sahibi Dinç Bilgin de öyle yaptı ve beni Ağca duruşmalarına tanıklık etmek için Roma’ya gitmeden önce bir haftalığına Fransa’ya Cannes Film Festivali’ne gönderdi. Güneş, deniz ve ünlüler… Harika bir tatil! Cannes’deyken, Rahmi Turan’ın bir isteği iletildi. Turan, o sıralar haftalık bir dergi olan ve gizem taşıyan ‘Gölge Adam’ isimli bir gazeteyi çıkartan rahmetli Ertuğrul Akbay’ın da orada olduğunu, onu bulup yan yana bir fotoğraf çektirmemi istiyordu. Anlam veremedim ama rahmetli Akbay’ı bulup yan yana fotoğraf çektirerek İstanbul’a Sabah Gazetesi’ne gönderdim. Bu fotoğraf 3-4 gün sonra Sabah Gazetesi’nin göbeğinde patladı! ‘Gölge Adam’ın ifşa edildiğini, Ender Coşkun’un kendisini Cannes’te bulduğu yazılmıştı. Sözcü’nün sahibi olan Burak Akbay’ın babası Ertuğrul Akbay deşifre ediliyor ve gizem ortadan kaldırılarak Gölge Adam Gazetesi’nin ipi çekilmişti. Nitekim kısa bir süre sonra Gölge Adam Gazetesi kapandı! İşte bu Rahmi Turan, rahmetli Ertuğrul Akbay’ın oğlu Burak Akbay’ın gazetesi Sözcü’de şimdi yazar… Hatta daha önce başyazardı!
SARAYA giden CHP’li yalanıyla Türkiye’de suni gündem yaratan Rahmi Turan, “Kafamdan  uydurdum” haberlerinin yani asparagasın ustasıdır. Daha sonra yalan olduğu her şeyiyle ortaya çıkan ‘Saraya giden CHP’li’ haberi gündemdeyken bizim Mutlu Tuncer arayıp, “O ismi buldum” dedi. Heyecanla, “Kimmiş?” diye sorunca anlattı: “Biliyorsun bu Rahmi Turan, Tan Gazetesi’nin başındayken ‘Sakallı bebek doğdu’ manşetini atmıştı. Tabii baştan aşağı yalan… İşte o çocuk büyüdü, okudu, adam oldu ve CHP’ye girip saraya gitti!” Kahkahalarla güldüm. Siz de gülün çünkü ‘Bir kahkaha 1 kilo pirzolaya eşittir’ derler. Malum pirzola yemek de öyle çok kolay değil.
UĞUR MUMCU İŞTE AN ÖLDÜ!
Bu Rahmi Turan’a 5 gün önce Eskişehir’de bir ilçe belediyesi, ‘Uğur Mumcu Onur Ödülü’nü verdi.  Sözcü de bunu sayfalarına taşıdı. Türk basının yüz akı rahmetli Uğur Mumcu bugünleri görseydi bombaya gerek kalmadan zaten kahrından ölürdü! Yani Uğur Mumcu 30 yıl sonra asıl bugün öldü!
 
 

  • 0