RANTÇILAR APORTTA! TUNÇ SOYER CEVAP VER!

RANTÇILAR APORTTA! TUNÇ SOYER CEVAP VER!

RANTÇILAR APORTTA! TUNÇ SOYER CEVAP VER!
17 Mart 2021 - 20:31

Tunç Soyer Kültürpark’ı imara açmaya mı hazırlanıyor?   
 
İzmir’i adeta soyup soğana çeviren bazı rant çevreleri, uzun yıllar İzmir Kültürpark’ın peşindelerdi.  Bütün arzuları Kültürpark içinde rezidanslar yükseltip, değişik doğal alanlarıyla villalar yapıp çok büyük paralar kazanmak olan rant avcıları sevinme arefesinde mi?
CHPli İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bazı bürokratlarından sızan haberlere göre Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark’ı  rantçılara açma aşamasında hayli yol kat etti.  
Bu girişimin tehlikeli olabileceği konusunda da çok uyarıldığı iddia edilen Tunç Soyer’in kimseleri dinlemediği ve Kültürpark’ı imara açmakta kararlı olduğu söyleniyor. İzmirlilerden şimdilik sır gibi saklandığı iddia edilen bu niyet, doğruysa öyle görülüyor ki, çok tartışılacak! Bu arada rant şirketlerinin kollarını sıvayıp, ilginç projelerinin tanıtımlarını yapmaya hazırlandıkları da iddialar arasında. Yani projeler bile çoktan hazırlanmış.
 
 
MUTLU TUNCER’İN YORUMU:
 
Yetkili ağızlardan da olsa, sızan haberlere asla itibar etmem. Ama söz konusu Tunç Soyer ise, durup düşünmek gerekir.
Seferihisar’ın altını üstüne getiren, satmadık alan bırakmayan, kendi otelinin belediyeye ait arazisini bile AKPli bir gruba altın tepsi içinde sunan Tunç Soyer’in  eski fuar alanındaki yani Kültürpark’taki rant potansiyelini görmemesi mümkün değil… Eh, gördüğü zaman da Tunç Soyer’in ilk aklına gelecek soru “Burası kaç para eder?” olacaktır!
Ama…
Böyle bir niyet gerçekten varsa, bu İzmir’de CHP’nin sonu olacaktır…
Zaten CHP’ye öfkeli olan İzmir halkı, bırakın Kültürpark’ı imara açmayı, böyle bir niyeti dillendirmeyi bile affetmez…
Tunç Soyer;
Bu iddia doğruysa, sakın yapma…
İzmir bu çirkinliği asla affetmez!
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum