PİŞKİN EKREM!

PİŞKİN EKREM!

PİŞKİN EKREM!
09 2021 - 12:13

Lakaplar, bir kişiye, ya da aileye özelliklerinden dolayı halk arasında verilen isimdir…  Türkiye’de Anadolu’da pek yaygındır ve hatta “Yiğit namıyla anılır” denir, halk arasında…
Bu isimleri ezelden beri verenler vardır, bilinmez…
Ben Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’a kendisine yakışan bir lakap takıyorum. Ve bilinmeyi istiyorum. Pişkin Ekrem!
Ve lakabını bu kadar hak eden kişi zor bulursunuz! On yılların en pişkin kişisi bu arkadaş!
Geçtiğimiz günlerde bana bir arkadaşım bir video attı…
Ekrem Oran, bir mekanda oturmuş, gecenin bir yarısı olduğu belirtiliyor. Mekan duman içerisinde… Artık sigara mı içiliyor, nargile mi?
Yanında güzelce sarışın bir hanım, etraflarında on’dan fazla kişi, sohbet ediliyor!  Sarışın’ın eli, Ekrem’in bacağında… Ekrem’in eli, kadının bacağından ayrılmayan elinde… Okşayıp duruyor.  Ekrem’in eli, bir kadının elinin üzerine çıkıyor, bir altına giriyor, bir parmak aralarına…  Bizimkinin ağzı kulaklarında…  Mest vaziyetinde. Etraftakilere aldırmadan, ince sevişmeler oluyor!
Ekrem sanki bu aşk-ı memnu vaziyetleri olmuyormuş gibi, etrafındakilerle geyik yapıyor!
Ben bu videonun gelmesinden sonra kendisine mesaj attım. “Bu ne kardeş?” dedim… Uzaktan tanışıklığımız var, cevap vermedi.  Sonra bir daha yazdım “İzmir’de elden ele dolaşıyor bu video, bir şeyler demeni bekliyorum”  dedim… Tık yok! Video bir çok haber kanalında yer aldı.
Aradan birkaç gün geçti… Pişkin Ekrem açıklama yapmış… Sosyal medya hesabından…  Bakınız açıklaması nasıl:
“Çeşme Belediye Başkanı olarak bir süredir aileme ve yakınlarıma yönelik alçakça bir iftiraya maruz bırakıldım. Dostlarımla bir sanatçımızın halka açık fuayesinde sohbet ederken çektirilen on saniyelik görüntü, tarafıma şantaj vesilesi yapılarak yaygınlaştırılmaktadır.
Siyasi suikasta dönüştürülen bu alçaklık karşısında dimdik durmayı ve hukuk önünde hesap sormayı kişiliğim, ailem, dostlarım ve görevim nedeniyle ödev sayıyorum.”

Alçaklık, iftira, şantaj… Ekrem Oran galiba kumpasçı işadamı Mesut Sancak’tan ders almış… Sen, herkesin ortasında kadınla el-ele sevişeceksin, istifini hiç bozmayacaksın, bunu yazan gazeteciler iftiracı olacak, ailene saldırıyor olacak, şantajcı olacak öyle mi?
Yahu bu ne pişkinliktir?
Kadının bir de arkadaşının eşi olduğu yolunda iddialar var! İzmir’in tanınmış ailelerinden birisinin kızı olduğu söyleniyor. Ona da yazıklar olsun tabii… Ama sen Belediye Başkanısın!
Sen şehr-i eminsin! Yani, şehrin en güvenilir insanısın! (Sözüm ona) Sen bizlere, kamuoyuna hesap vermekle yükümlüsün.  Örnek insan olmalısın!
Her haltı yedikten sonra çıkıp “Dimdik hesap soracağım, alçaklık, iftira, şantaj” diyemezsin.
Delikanlı ol… Bak Alaçatı’da hanımın ellerini okşarken nasıl hiç çekinmiyorsun, çık “ben bu işi yaptım” de. Hata ettiğini söyle, ya da ilişkinin arkasında dur!
İlişkinin arkasında durursan yine ayıplanacaksın ama, en azından delikanlılık etmiş olacaksın. Kıvırtmamış olacaksın.
Ekrem Oran;
Kısacası, batırdın kardeş…
Bir dönemlik belediye başkanları kervanına katıldın!
Bir daha seni aday yapmazlar, yapsalar da, seçmezler! Seçilemediğin zaman bakalım okşayacak bir el bulabilecek misin?
Ayrıca, eşini alıp çevre temizliği yapman her şeyi düzeltmiyor! Ben belli ki çaresiz kalmış o hanım kardeşimize her şeyden fazla üzüldüm. Hiç kimse böyle bir kötülüğü hak etmiyor.
“On saniyelik videoyla” karalandığını söylüyorsun… Pişkin, ne yapacaklardı, seninle gelip videonun devamını mı çekeceklerdi?
 
 
 
 
 

  • 1
  • Mert meriç
    1
    İngiletre de kıskaca bakan istifa ediyor bu pişkin bir de üste çıkmaya çalışıyor.. yazıklar olsun