ÖNCE SEN GİT, GERİSİ KOLAY!

ÖNCE SEN GİT, GERİSİ KOLAY!

ÖNCE SEN GİT, GERİSİ KOLAY!
28 Kasım 2020 - 14:24

ÖNCE SEN GİTMELİSİN !
CHP’DE işler iyi gitmiyor. Nasıl gitsin ki ? Balık baştan kokar misali, her kafadan ayrı bir ses, akıllara durgunluk veren açıklamalar var. Kemal Kılıçdaroğlu  başarısız olan il başkanlarının görevden alınacağını söylemiş. Birileri kendisine sivrisinekleri tek tek avlamakla bataklığın kurumayacağı örneğini hatırlatıp, CHP’ye ve bu ülkeye yapacağı en büyük iyiliğin kenara çekilmesi olduğunu söylemesi gerekiyor. FETÖ’den mahkum olan Urla eski belediye başkanı Burak Oğuz’u mahkeme kararının sonrasında genel merkezde kapıda karşılayıp ağırlayan Kemal bey, zimmet ve irtikaptan tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’u da bizzat atayan isimdir. Serdar Aksoy’un referansı da Ahmet Türk’tür. Hani şu, PKK ile kol kola girdiği yargıca saptanan HDP’li Ahmet Türk !
BALIK baştan kokar dedim ya ! Maalesef öyle… İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de görünen o ki HDP’ye teslim olmuş ! Yeni Asır’ın “Soyer, PKK sevicilerinden akıl alıyor “ manşetini savunmak çok zor. Çünkü fotoğraflı ve ispatlı.  HDP tıpkı FETÖ gibi İzmir’i merkez üs seçmiş. Tunç Soyer’in bu gidişatı gidişat değil ! CHP’ nin kalesi İzmir’de HDP’ye teslim olan belediye başkanını yalnız CHP tabanı değil, Soyer’e oy vermiş tüm İzmir’liler endişe ile, dehşetle izliyor.
GÖREVDEN alınacak il başkanlarının çoğu Güneydoğu Anadolu bölgesinden… Bu projenin mucidi de,”CHP kapatılıp vakıf olsun” diyen Oğuz Kaan Salıcı’nın. Örgütlerden sorumlu Salıcı Güneydoğu’da toprak ağalarının belirleyeceği işimleri il başkanı olarak atamayı planlıyor. Yani; Feodal düzene karşı çıkması gereken CHP; toprak ağaları ile kol kola girecek. “Toprak işleyenin, su kullananındır” diyen rahmetli Ecevit’ten sonra Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin niçin yüzde 17 lere gerilediğini şimdi anladınız mı ? AKP artıklarını baştacı yapan CHP yönetimi partinin öz evlatlarını ve gerçek CHP’lileri dışlamaya devam ederse korkarım barajın altında kalacak. Geçmişte Mındıkoğlu’nun yaptığı ameliyatların parasını yani erkekken kadın olmak isteyenlerin ücretini devletin ödemesini isteyen genel başkan yardımcısının olduğu bir CHP, olsa olsa baraj dibi olur.
MENEMEN’DEN sonra Çeşme’de de hurdaların satıldığı ortaya çıkmış. Koskoca bir vapur, Nuh’un gemisi gibi kaybolmuş. Nuh’un gemisinin kayboluş öyküsünü Mutlu Tuncer’in köşesinde okuyabilirsiniz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum