MUHARRDEM İNCE İSTİFASINI MI AÇIKLAYACAK?

MUHARRDEM İNCE İSTİFASINI MI AÇIKLAYACAK?

MUHARRDEM İNCE İSTİFASINI MI AÇIKLAYACAK?
07 Şubat 2021 - 20:03

KILIÇDAROĞLU’NA İZMİR ŞOKU!
 
8 İzmir Milletvekili CHP lideri’nin İzmir gezisine ve yemeğine katılmadı.


ENDER COŞKUN 
Birisi İzmir Milletvekili, üç vekilin, Muharrem İnce’nin kuracağı yeni partiye geçeceklerini açıklayarak istifa etmesi ile sarsılan CHP’de sular durulmazken İzmir’de gözlerden kaçan çok önemli bir olay yaşandı.  Sel felaketine uğrayan İzmir’e,  “geçmiş olsun”a gelip Çiğli’deki tramvay temel atma törenine katılan Kılıçdaroğlu bir şok daha yaşadı. CHPli 8 İzmir milletvekili temel atma törenine ve akşam verilen yemeğe katılmadı.
Ednan Aslan, Mahir Polat, Kamil Okyay Sındır ve Murat Bakan’ın dışındaki milletvekillerinin Kılıçdaroğlu’na eşlik etmemesi “Bu vekiller de CHP’den kopuyor mu?” sorusunu gündeme getirdi. Kulis bilgilerine göre, bu 8 vekilin belki hepsi değil ama, en az 5’i Muharrem İnce’nin başlattığı “Memleket Hareketi” ne katılacak. Yine kulis bilgilerine göre program ve yemek için İzmir Milletvekillerine davetiyle gitmedi. Böyle olunca da vekiller “Davetsiz düğüne zurnacı ile davulcu gider” dediler ve Genel Başkan’a eşlik etmediler.
Tunç Soyer’in Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’nin yılbaşı nedeniyle  İzmirli gazeteciler için hazırlattığı ajanda ve takvimleri de doğru dürüst dağıtamamış, tanınmış ve CHPli kimlikleri ile bilinen gerçek gazeteciler bile devre dışı bırakılmıştı. Bu arada CHP İl Başkanı Deniz Yücel’in sel bölgesinde elleri cebinde  lakayıtça  dolaşması da sosyal medyada büyük olay oldu. Deniz Yücel, tutuklanma istemi ile mahkemeye sevk edilen ve daha sonra FETÖ’den mahkum olan Urla eski Belediye Başkanı Burak Oğuz’un avukatlığını yaparken de, adliye koridorunda cep telefonuyla batak oynarken yakalanmıştı.  Bu arada Muharrem İnce’nin 8 Şubat saat 13.30’da düzenleyeceği basın toplantısında önemli bir açıklama yapacağı belirtildi. İnce istifasını açıklayabilir mi? Sürpriz olmaz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum