"MEMLEKETSİZ" MASA OLUR MU?

"MEMLEKETSİZ" MASA OLUR MU?

13 Nisan 2022 - 21:15

Ender Coşkun yazdı
 
 
 
“MEMLEKET”SİZ MASA OLUR MU?
 
Tek Adam Rejimi’ni yıkıp kutuplaşmayı önleyerek ülkeyi düze çıkartmak için kolları sıvayan muhalefet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun organize ettiği ittifak ve kurduğu altılı masayla iktidar olmak istiyor!  Hak, hukuk, adalet, liyakat ve mutfaktaki yangının söndürülmesi hedefleniyor.
İnşallah başaracaklar!
Zaten başarmak zorundalar… Türkiye bu rejimi ve AKP iktidarını bir altı yıl daha kaldıramaz.
Ülkeyi işsizliğe ve aşsızlığa mahkum eden AKP’nin gidişi sandıkta muhteşem olmalıdır. Yandaş Medya ve anket şirketlerinin AKP’nin hala birinci parti olduğu yalanına kimse kanmıyor! Çocuğuna et, mama, süt, evine ekmek alamayan halk, bir an önce sandığın önüne gelmesini bekliyor.
Kılıçdaroğlu’nun kurduğu altılı masaya, toplumda genelde itiraz yok. Ancak, sürekli halkın içinde olan toplu ulaşımı kullanan, sebze meyveyi daha ucuza alabilmek için, pazardan alışveriş eden bir gazeteci olarak gözlemlerimi ve vatandaşın isteklerini dile getirmeliyim.  
Sadece 60 bin oyu olan ve kısa bir süre önce aday profilini açıklarken racon kesen Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal o masada otururken, bir önceki seçimde Tayyip Erdoğan’a kafa tutup, rahmetli Ecevit’ten sonra CHP’ye en fazla oyu getiren Muharrem İnce Memleket Partisi Genel Başkanı olarak niçin o masada yok?
Vatandaş işte bunu soruyor ve sorguluyor.
Muharrem İnce bu ülkenin önemli değerlerinden birisidir.  Yurtseverliği, Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet Devrimleri’ne bağlılığını hiç kimse sorgulayamaz.  Kendisine yapılan onca eziyet sonrası CHP’den ayrılmak zorunda kalırken bile yüreğindeki altı ok sevgisini hiç yitirmediğine inandığım Muharrem ince’nin tüm Türkiye’de sadece 60 bin oy alabilen Gültekin Uysal  kadar değeri ve özgül ağırlığı yok mudur? Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün eski defterleri karıştırma günü değildir. Muharrem İnce ve Memleket Partisi altılı masadaki yedinci lokomotif olmalıdır. Sayın Kılaçdardoğlu’ na akıl vermek ne işimiz ne haddimiz. Ancak halk Memleket Partisini ve lideri Muharrem İnce’yi o masada görmeyince “Memleketsiz masa olur mu?” diye soruyor ve sormayı sürdürecek!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum