KAYYIM ŞAŞKINLIĞI

KAYYIM ŞAŞKINLIĞI

KAYYIM ŞAŞKINLIĞI
06 Temmuz 2021 - 13:06

Urla Komedyası 2
KAYYIM ŞAŞKINLIĞI!
 
Geçtiğimiz günlerde, Urla CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur evlere şenlik bir açıklama yaparak Urla Belediyesi’ne atanan “KAYYIM” yönetimini eleştirdi… Efendim bu eleştirinin sebebi FETÖcü Burak Oğuz’un seçim çalışmalarını bedavaya getirmek üzere Urit’e işe aldığı amatör tiyatrocu bir hanımın istifa etmiş olması…
Hanımın işe alınma nedeni diyet… ödeme… İşten istifa nedeni ise, çalışmaya davet edilmiş olması… Yani lise mezunu bu hanım kardeş pandemi nedeniyle çalışmadan para alarak geçimini sürdürdüğü sürece sesini çıkartmamış, belediye “Haydi herkes göreve” dediği anda kıyameti koparmış.
Kıyameti koparma nedeni de  var. Diyet ödemek için bu kardeşi Urit’e asgari ücretle garson kadrosundan işe alan Burak Oğuz, hanımefendiyi, Kültür Merkezi’nde oturtmuş. Amatör tiyatrocu ya… Hayaller büyük… Kurslar, festivaller, filan… 
Şimdi CHPlilerin KAYYIM diye nitelendirdikleri yönetim, “Herkes iş başına” deyip yatan çalışanları göreve çağırınca ve hanımefendi kadrolandığı yerde, istihdam edileceğini anlayınca kızıp istifayı basmış. “Koskoca amatör tiyatrocu garson mu olur?” deyü, her yere tepki mesajları atmış… Ortalığı ayağa kaldırmış. İşi bulmuş da titr derdinde… Yıldız Kenter misin mübarek?
Fetöcü Burak Oğuz’u yere göğe koyamayan CHP de bu durumdan  nemalanmaya çalışıyor!  
İl Başkanlığı talimatı ile yapıldığı besbelli Özbadur açıklaması KAYYIM’ı eleştiriyor, yerden yere vuruyor.
 
Şimdi gelelim esas meseleye…
Siyaset yapacaksan, yazı yazacaksan, bir yere aday olacaksan, yani halkın önüne geçeceksen,  önce bilgi dağarcığını dolduracaksın ki; komik olmayasın…
Bir partinin il veya ilçe başkanı olmak önemlidir.  Ama bilgili olmak, hepsinden önemlidir. CHP’nin il Başkanı Avukat Deniz’in Burak Oğuz’un tutuklandığı gün basına yaptığı açıklama nedeniyle dikilen tüylerim halen yatışmış değil… Bilgisizliğin en büyük göstergesi o açıklama…
Şöyle demişti muhterem:
“Seçimle iş başına gelmiş bir belediye başkanının hukuk yoluyla görevden alınmasını şiddetle kınıyorum”
Bu açıklama bir avukata ait! Dikkatinizi çekerim. Demek ki  doğrusu, seçimle gelmiş bir belediye başkanının tekme tokat dövülerek görevden alınmasıymış. Ben bu açıklamadan öyle anlıyorum!
Şimdi bu arkadaşın talimatı ile Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur bu istifanın haksız olduğunu iddia ederek KAYIM’ı suçluyor… Oysa istifa kişisel bir tercihtir ve haktır… Ayrıca bir iş yerinde insanların kadrolandığı  yerde görev yapması doğrudur. Aksi, sahtekarlıktır.
Dedim ya, bilgi dağarcığı önemli…
Bir kere Belediye Başkanlığını yürüten muhteremin KAYYIM olmadığını ben nedense kimseye öğretemedim. Kayyım, mahkeme kararı ile atanır. Buradaki durum farklı. İlçe Kaymakamı, İçişleri Bakanlığı tarafından vekaleten atanıyor. Yani bir anlamda küçültücü bir ifade olarak KAYYIM kelimesinin kullanılması hukuken yanlış.  Hatta bu kelimenin kullanılması hakaret bile sayılabilir.
Demek ki neymiş?
Bilgi önemliymiş. Bilmeden konuşmak, bilmeden yazmak, bilmeden üfürmek, insanları komik durumlara düşürüyor, hatta suçlu bile yapabiliyor!
Öte yandan;
Zafer Caddesi’ndeki “Aç-kapat” faaliyetleri ile, ilçe gündeminden hiç düşmeyen sayın Kaymakamımızı, Urla Devlet Hastanesi’nin etrafını çöplüğe döndüren ihmali görmeye davet etmiştim, icabetini dilerim. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum