İZMİR BAĞLANTILARI ÇÖZÜLEMEDİ Mİ?

İZMİR BAĞLANTILARI ÇÖZÜLEMEDİ Mİ?

İZMİR BAĞLANTILARI ÇÖZÜLEMEDİ Mİ?
20 Eylül 2021 - 12:46


MUTLU TUNCER 

Tarihler 5 Ağustos’u gösteriyordu… Bir çok internet sitesine,  gazete sayfalarına İzmir’den kalkıp Brezilya’ya giden özel bir jet içerisinde 1,5 ton eroin yakalandığı duyuruluyordu kamuoyuna…  Böyle bir haber bundan 30 yıl önce duyulsa, tüm gazetelerin aylarca manşetlerini s üsler, olayın tüm detayları, incik pincik edilir, gazeteciler, dedektif gibi, eroin ile ilişkisi olma ihtimali bulunanların peşine düşerdi.
Bu haber, öylesine duyuruldu ve derhal unutuldu… Peki ama neden?
Brezilya’da yakalanan eroin İzmir’den mi yüklenmişti?
Brezilya’daki alıcısı kimdi?
Bu eroinin sahibi kimdi?
Aslında fermuarı aşağı çeker gibi, hiç zorluğu olmadan aydınlatılabilecek düzeyde bir ilişkiler ağı karanlığa gömüldü…
Şimdi eroin yüküyle yakalanan uçağın özelliklerine bakacağız…
Uçağın sahibi, Diyarbakırlı, Şeyhmuz Özkan… 2019 yılında kaçakçılık ve yolsuzluk şaibeleri ile konkordato  ilan eden ve kapatılan Affan Petrol’ün sahibi.  İşte bu eroin uçağı da aynı şahsa ait olan Affan Havacılık A.Ş adına kayıtlı… Gelin görün ki; Affan Havacılık, 2019’da vergi borçlarını ödemeyen şirketler arasında birinci sırada idi… Borç hanesinde 1 milyar 59 milyon TL yazılıydı…  Bu şirketin tabii olarak bir de CEO’su vardı… Bir dönem AKP’den milletvekili aday adayı olan Şeyhmuz Özkan’ın kız kardeşi, Çiğdem Özkan!
Bu özel jeti, İstanbul Hava Limanı Tayyip Erdoğan tarafından açılırken, törenlerde piste inen uçaklar arasında gördük.
UÇAĞIN İLGİNÇ HİKAYESİ
Bu uçak aslında Türk Halkı tarafından çok iyi bilenen bir hava aracıydı… Zamanın lüks jetlerinden biriydi ve Turgut Özal tarafından alınmıştı. Hatta o yıllarda bu uçağın alınması çok eleştirilmişti. Uçağa ATA ismi verilmişti.
Ama, bir ayrıntı var. Uçağı alan Afaan Havacılığın, bir ortağı da Ethem Sancak! Ancak Sancak’ın uçağın alımından kısa süre sonra kağıt üzerinde ortaklıktan ayrıldığını biliyoruz.
 
Uçak THY üzerine kayıtlıydı ve 2016 yılında satılana kadar devlet tarafından kullanılmıştı.
 
Şimdi bu eroin taşıyan uçak konusu, Hollandalılar, baronların İzmir bağlantıları, unutuldu. Basın bu işin üzerine gitmeyi nedense pek istemedi. Ama, eskiden bu konuların peşine düşen dedektif gazeteciler incik boncuk ne varsa, her şeyi ortaya döker, suç örgütleri kamuoyu baskısı ile çökertilirdi.
Tabii şimdi, ortam biraz farklı…
Benim merak ettiğim, Brezilya’ya eroin taşıyan bu uçağın İzmir bağlantısında hangi isimler olabilir?
Şeytanı dinlersek, bir sürü isim aklımıza gelebilir. Ama şeytana uymaya elbette gerek yok!
Yetkililer bu uçağın satın alındığından bu yana nerelere, kimlerle uçtuğunu kayıtlardan pek rahat bulabilir! İlişkiler çok rahat çıkarılabilir…
Yapılıyor mu?
Kim bilir?
Belki yapılıyor ama, kamuoyuna, basına kimsenin bir bilgi verdiği yok!
Yetkililer bu araştırmanın ne safhada olduğunu belki açıklarlar, ne dersiniz?
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum