İTİRAZ EDEN OLSA CEZASI ARTACAKTI!

İTİRAZ EDEN OLSA CEZASI ARTACAKTI!

İTİRAZ EDEN OLSA CEZASI ARTACAKTI!
28 Haziran 2021 - 21:47

Urla’nın FETÖ üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezası alan ve mahkeme kararını İstinaf Mahkemesi’ne taşıyan eski Belediye Başkanı Burak Oğuz hayal kırıklığı yaşıyor.
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Burak Oğuz’un istinaf başvurusunu reddetti. Mahkeme heyeti gerekçeli kararında tüm bulguların yeniden incelendiğini belirterek suç eylemlerinin yoğunluğuna ve sanığın asker mahrem imamları ile ilişkilerine dikkat çekerek “Verilen cezanın bu suç yoğunluğuna göre az” olduğunu vurgulayarak, suçun az olduğu yönünde bir itiraz olmadığı için kararı bozmaya gerek duyulmadığını ancak cezanın azlığını eleştirdiklerini belirttiler.
Burak Oğuz, seçildikten sonra, Ayşe Eğrikülah adlı meclis üyesine şikayet dilekçesi yazdırarak, gerçek dışı suçlamalarla İzmir CHP’nin eski il başkanlarından Kemal Karataş’ı partiden attırmış ve CHPlilerin tepkilerini çekmişti. Ardından kendisini “Ben Urla’nın kralıyım” diyerek lanse etmeye kalkışmış, bu kez de akli dengesinin yerinde olup olmadığı tartışma konusu olmuştu.  Yalancılığı ile de ilçede rahatsızlıklara neden olan Burak Oğuz, seçim çalışmalarını yürüten ekibi de paralarını ödememek için birbirine düşürmüş, bazılarını sus payı olarak Urit’te işe almış, seçim çalışmalarının yükünü halkın omuzlarına vermişti. Fetö ilişkilerinin söylentilerinin artması üzerine araştıran gazeteciler, bulguları haber yapmışlar Cumhuriyet savcıları da soruşturma açarak olayları incelemiş, Burak Oğuz’u tutuklamışlardı.
Burak Oğuz’un seçilmesinin ardından  Fetö ile ilişkileri İzmir iddianamelerine giren bir işadamının yine FETÖ ilişkileri nedeniyle sık sık basında yer alan iki adamı ziyaretine gelmiş, hediyeler getirerek Burak Oğuz’a kimlere yakın kimlere uzak durmaları konusunda talimatlar vermişlerdi. Bunların gelişini sosyal medyadan duyuran Burak Oğuz  FETÖ mücadelesi yapan gazetelerin hedefi olmuştu.
Burak Oğuz’un kasası olarak bilinen Urlalı bir meclis üyesi de FETÖ ilişkileri sorgulanan kumpasçı sözde bir gazetecinin ismini sosyal medyadan paylaşarak, onun gücü ile haber sitemiz Genel Yayın yönetmeni  Mutlu Tuncer’i gizliden tehdit etmeye kalkışmış ancak cevabını da almıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum