İTİRAFÇI OLURSA NELER ORTAYA ÇIKAR?

İTİRAFÇI OLURSA NELER ORTAYA ÇIKAR?

İTİRAFÇI OLURSA NELER ORTAYA ÇIKAR?
26 Aralık 2019 - 16:56

Fetö ilişkileri nedeniyle tutuklanarak cezaevine konan Burak Oğuz’un, avukatlarının tutukluluk halinin sona erdirilmesi istemi ile yaptıkları itiraz dilekçesi mahkeme tarafından reddedildi.
Mahkeme, tutuklu sanık hakkında, önemli ve güçlü suç şüpheleri olduğunu, tutuklanma kararında bir eksik ya da aykırı bir nokta bulunmadığını gerekçe göstererek, tutukluluk halinin devamına karar verdi.
Öte yandan bazı çevreler, Burak Oğuz’un “itirafçı” olarak tüm ilişkilerini ve bildiklerini anlatarak yargılanması sırasında alabileceği muhtemel cezayı düşüreceği yolunda tahminler ortaya atıyorlar.
Birkaç gündür Burak Oğuz’un yakın çevrelerinden sızdığı zannedilen bu haberler ilçede dolaşadursun, Gazeteci Mutlu Tuncer ve Ender Coşkun’un sunduğu Basın Çamaşırhanesi adlı YOUTUBE programında da konu gündeme getirildi. İki gazeteci de tahminlerinin Burak Oğuz’un itirafçı olacağı yolunda geliştiğini anlattılar.
BURAK OĞUZ’UN İTİRAFÇI OLMASI NE ANLAMA GELİR?  (EHA’NIN YORUMU)
Elde edilen veriler, deliller, Burak Oğuz’un Fetö ile bir ilişkisi olduğu yönünde gerçekten ciddi suç şüphelerini ortaya koyuyor.   Savcılığın ulaştığı bazı noktalardan, suç delilleri elde edildiği görülüyor.  En büyük gösterge ise Burak Oğuz’un “Benim bu örgütle hiçbir şekilde ilişkim yok” diyememesi.  Ayrıca kaçak bazı imamlarda Burak Oğuz’un adına alınmış telefonların da bulunmuş olması, delillerin güçlülüğünü ortaya koyan bazı unsurlar.
Bu durumda Burak Oğuz’un “itirafçı” olarak, Fetö yapılanması hakkında bilgiler vermesi, özellikle İzmir yapılanmasının planlarını yetkililerle paylaşması olası görülüyor.  Ve şu anda da fazlaca yapabileceği bir şey görünmüyor.
Öte yandan Fetö’nün dedektifliğine soyunan bazı sözde gazetecilerin de Burak Oğuz’a yaptıkları ziyaretin perde arkasının aydınlatılması bekleniyor.  Daha da ilginci Oğuz, itirafçı olursa, CHP içerisine nasıl sızdığını ve kimlerle temasta olduğunu da anlatmak zorunda kalacak. Bu da Oğuz’un Fetö ilişkilerinin daha çok tartışmalara gebe olduğunu gösteriyor.
Bir taraftan da İzmir’de örgüt yapılanmasının çökertilmesi konusunda yoğun çalışmalar sürüyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum