İNSANLAR HAKKINI NASIL ARASIN?

İNSANLAR HAKKINI NASIL ARASIN?

İNSANLAR HAKKINI NASIL ARASIN?
02 Şubat 2020 - 12:26

 
 
 
İzmir’in Narlıdere ilçesinde tarım alanına, “Köy evi” ruhsatı ile kurulan ve içinde İtalyan Restoranı, otel ve at çiftliği barındıran  B.Equine adlı tesisin tüm aykırılıkları için yapılan şikayetler, ilginç bir şekilde sorumluları kurtaran bir raporla “şimdilik” sonuçlandı…
Bu kaçak yapılarla dolu tesise izin verenler, göz yumanlar, görmezden gelenler hakkında yapılan şikayetler, müfettişlerin “yerinde inceleme” yapmasını sağlayamadı…
İçişleri bakanlığı müfettişlerinin yazdığı son rapor ‘Evet burada bir dolu yolsuzluk yapılmış ama, atı alan Üsküdar’ı geçmiş” mealinde ifadelerle dolu.
Yani; yetkililer bu rezalete göz yumanları şikayet edenlere adeta “Tacavüz kaçınılmaz ise, zevk almaya çalışın” diyor… Bir hukuk, adalet, insanlık dramı niteliği taşıyan rapor, Türkiye’nin getirildiği durumu gözler önüne seriyor. Yasaların, soruşturmaların, “Adamına göre” işletildiğinin en son ve en kuvvetli örneklerinden birisi.
Yasadışılığı her satırında vurgulayan rapor, bu rezalete göz yumanlara neden soruşturma izni verilmesine karşı?
Bunun bir açıklaması olabilir… Bu ülkede kimin arkasında güç varsa, kimin cebi parayla doluysa, istediğini yapabilir ve yasaların etrafından dolanabilir. Ve hatta yasaların yok sayılmasını sağlayabilir!
Böyle bir hukuk devleti olur mu?
Elbette olmaz.
Bu skandal rapor, gösteriyor ki; kokuşmuş, ceberut bir oluşum hala daha devletin içinde tüm gücüyle istediğini yapabiliyor!
Bu tesisin sahibini koruyanlar ve kollayanlar belli. Büyük bir haksızlık, büyük bir yolsuzluk ortada dururken, kimse bu işi yapanlara ve bu işe göz yumanlara dokunamıyor!
 
Öyleyse, Narlıdere halkı, istediği yere istediği binayı izinsiz yapabilir mi? Yapamaz… Vatandaşın tavuk kümesini yıkmaktan çekinmeyenler bu tesisi göremiyorsa veya görmek istemiyorsa… İncelemelerini masa başında yapıyor ise… Kaçak yapıların olduğunu görüp, “Atı alan köprüyü geçmiş, olan olmuş” diyor ise, devletin içindeki bu yapılanmaya dikkat çekmek gerekiyor…
Bu yapılanma, normal bir yapılanma değildir.
Alın size yazılan raporu ve kaçak tesisin cüretini kabul eden ancak, soruşturma yapılmasını önleyen raporu yayınlıyorum.
Siz karar verin…
Bir hukuk devletinde böyle bir skandal olur mu?
Şikayetçiler Danıştay’a gidiyor!
Sonucu hep birlikte göreceğiz!
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum