İMAMOĞLU KONUSUNDA BAKIN NELER DEDİ

İMAMOĞLU KONUSUNDA BAKIN NELER DEDİ

İMAMOĞLU KONUSUNDA BAKIN NELER DEDİ
20 Ocak 2023 - 09:47

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ekrem İmamoğlu davasıyla ilgili olarak "Biz buna siyasi yasak getirelim, birileri getirsin, derseniz, bu kişiyi büyütürsünüz. Bunu yapmayın diye yalvardım. Belki sakalım yok diye dinlemiyorlar" dedi. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı.
“Bizim dava arkadaşlığımızı, başkalarının mafya liderleriyle veya suç örgütü liderleriyle bir aradaki fotoğraflarına bakarak değerlendirmeyin” ifadelerini kullandı... Arınç’ın açıklamalarından ilginç bölümler şunlar:
*Damdan düşen halini damdan düşen bilir diyorlarsa Ekrem İmamoğlu ile başka olaylar arasında paralel kurmak çok mümkün.
*Ben 5 yıl ağır hapse mahkum oldum. 2 sene sonra beraat ettim. Ardından milletvekili, Meclis Başkanı, Başbakan yardımcısı oldum.
*Sayın Cumhurbaşkanı da hapis yattı, Başbakan oldu, şimdi Cumhurbaşkanı. Bütün bunları yapan bir insanın ‘biz buna siyasi yasak getirelim, birileri getirsin’ derseniz, benim 3 sene evvel konferanslara bakınız, bu kişiyi büyütürsünüz.
*Hiç de emeline ulaşamazsınız. Kimin önüne farklı şekillerde geçerseniz o adamı büyütürsünüz. Bunu yapmayın diye yalvardım. Belki sakalım yok diye dinlemiyorlar ama.
*Her şey aşikar, bu hakim şöyle demiş, o hakim araya girmiş vs. Hiçbir şey gizli kalmıyor. Bugün her şey ortada. Sosyal medya bir taraftan, bir taraftan çıkan fotoğraflar. Sonuç itibariyle söylüyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum