İHANET İHANET ÜZERİNE

İHANET İHANET ÜZERİNE

İHANET İHANET ÜZERİNE
30 Ağustos 2020 - 23:21

Urla’nın Fetö üyesi olduğu anlaşıldığı için, görevinden alınan ve İzmir 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan CHPli eski Belediye Başkanı Burak Oğuz, ilginç şovlarını kaymakamlık makamını ve CHP’yi alet ederek sürdürüyor.
Birkaç hafta önce, bir açılışta, Kaymakam Önder Can’ın masasına kurulan ve ilçeyi hayretlere düşüren Fetöcü Burak Oğuz, bu kez de 30 Ağustos törenlerinde protokolde kendisine en ön sırada yer bulmayı başardı. Görüntü inanılmazdı… Fetöcü olduğu anlaşılan ve görevinden alınan, ardından sağlam delillerle FETÖ ilişkileri ispatlanan, yalancı şahitlerle ve sahte beyanlarla mahkemenin seyrini değiştirmeye kalkışmasına rağmen 6 yıl 3 ay ceza alan eski Belediye Başkanı Burak Oğuz halen belediye başkanıymış gibi 30 Ağustos kutlamalarında protokolde nasıl yer buldu?
Kaymakam Önder Can’ın hemen arkasında duran Burak Oğuz hangi sıfatla protokolde yer buldu bilinmez ama, Kaymakam Önder Can’ın, Burak Oğuz’un FETÖ ilişkilerinin ortaya çıkmasına vesile olan gazetecilerle görüşmek istememesi ve “Yanlış anlaşılır” diyerek o gazetecileri adeta yasaklı ilan etmesinin sırrı sanırım anlaşılmaya başlandı… Burak Oğuz’un protokol sırasına girmesine Kaymakam nasıl izin verdi, bunun açıklamasını yapmalı!
Öte yandan ikinci bir skandal CHP tarafında patladı. Urla’daki törenlerin ardından, CHP İlçe teşkilatından ve meclis üyelerinden oluşan bir grup partili, FETÖcü Burak Oğuz’la hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu fotoğraf, aslında “Burak Oğuzla birlikteyiz” mesajı veriyordu ama; Burak Oğuz, net delillerle Fetö üyeliğinden mahkum olmuştu…
CHP ilçe teşkilatını bu cesur tavrından dolayı kutlamak gerekir. Bir örgüte gönül verdiyseniz, böyle arkasında durmalısınız… İnandığınız şey vatan hainliği olsa da, bu bir dik duruştur…
Ne diyelim?
Tebrikler… En azından neyi desteklediğinizi ortaya koydunuz.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum