HELALLEŞME MESAJININ ARDINDA NE VAR?

HELALLEŞME MESAJININ ARDINDA NE VAR?

HELALLEŞME MESAJININ ARDINDA NE VAR?
16 Kasım 2021 - 13:52

KILIÇDAROĞLU ATEŞLE OYNUYOR
 
Helalleşme mesajının ardında Dersim üzerinden Atatürk ve İnönü var.
 
Anlaşılan o ki; Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığında kararlı. CHP lideri helalleşme turlarına çıkacağını açıklarken partisinin geçmişte yaptığı tüm hatalar için helallik isteyeceğini açıklamıştı. Kemal Bey, CHP iktidarında Atatürk ve İnönü’nün hatalar yaptığını mı ima ediyor?  Etmese de bu anlaşılıyor.
CHP Genel Başkanı’nın bu açıklamasının ardından sosyal medyada bir anda Dersim gündeme geldi. Teskereye “Hayır” diyerek HDP’ye şirinlik yapan Kılıçdaroğlu Dersim’in genç Cumhuriyet’e karşı bir isyan olduğunu bilmiyor mu? Bal gibi biliyor ama, Dersim üzerinden HDP oylarının kendisine gelmesini planlıyor.
Sayın Kılıçdaroğlu; tarih ve belgeler yalan söylemez. Dersim’in belgeleri arşivde. Nitekim şu aralar ekranda sıkça gördüğümüz Hava Pilot Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş, bu belgelere ulaşmış bir isim. Belgelere göre Dersim bal gibi bir isyandı ve ardında Fransa ile İngiltere vardı. İsyancı başı Seyit Rıza dindar olduğu için asılmadı. Mazlum olduğu için de asılmadı. O, ağalığının sürmesi için çıkardığı isyanın bedelini ödedi.
Bugün PKK’yı kullanan dış güçler, o zaman da Seyit Rıza’ya silah ve para yağdırmıştı. Nitekim operasyon sonrası bölgede 14 bin 549 adet gıcır gıcır silahlar ele geçirilmişti. Bebek katili Abdullah Öcalan adlı şerefsiz de;  sorgusunda Albay Hasan Atilla Uğur’a Dersim İsyanı’nı anlatırken Seyit Rıza’nın kendi düzenini sürdürmek için dış güçlerle işbirliği yaptığını söylemişti.  İsteyen Albay Atilla Uğur’un “Abdullah Öcalan’ı nasıl sorguladık, işte gerçekler” adlı kitabını açıp okusunlar.
Dersim isyanını bizzat Atatürk’ün emriyle önce İnönü, sonra Bayar hükümetleri  bastırdı.
Yapmayın Kemal Bey… HDP’den gelecek 3-5 oy için koltuğunda oturduğunuz o büyük insanları töhmet altında bırakmayın. Helalleşmek istiyorsanız önce sizin yüzünüzden CHP’den ayrılmak zorunda kalanlara gidin!  HDP oyları için CHP tabanını küstüren Kemal Bey, bu gidişle Dimyat’ta pirinç ararken evdeki bulgurdan olacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum