GAZETECİLER İÇİN KRİTİK KONGRE...

GAZETECİLER İÇİN KRİTİK KONGRE...

GAZETECİLER İÇİN KRİTİK KONGRE...
20 Haziran 2021 - 22:52

YAPMA NEPTÜN HANIM, YAPMA…
 
İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin önünde, Çarşamba günü yapılacak, kritik bir kongre var… Gerçekten kritik bir kongre bu…
Yönetimi bırakmak istemeyen, cemiyetimizi bir partinin arka bahçesi yapmış, hesap vermekten kaçınan, belediyelerin, işadamlarının emrinde olmaktan çekinmeyen, kendilerine tatlı aylıklar bağlamış  iki grup var…  Yani kendi içlerinde de bölünmüşler. Biri Dilek Gappi grubu… Bu arkadaşımızı Gazetecilerin gazeteci olmayan başkanı Misket Dikmen de destekliyor!
Dilek Gappi, iki dönemdir, yani 6 yıldır yönetim kurulu üyesi... O kadar zevk almış ki hizmet etmekten bırakıp gitmek istemiyor, üstelik başkan olmak arzusunda… O kadar hırslanmış ki; Mülkiyeliler Derneği’ne, işadamları sivil toplum örgütlerine gidip destek istiyor… “Aman tanıdığınız gazetecileri arayın oylarını bana versinler” diyor!
Dilek Gappi için telefonlar vızır vızır çalışıyor!
En büyük yardımcısı v e güvencesi  ise; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin EŞ BAŞKANI Neptün Soyer…
Daha önce de uyarmıştım… Bizim seçimimiz, bizi ilgilendirir… Ama ne Tunç Soyer’i  ne de eşini  gazetecilerin kongresi ilgilendirmez…  Bizim sivil toplum örgütünün seçimine sen niye karışırsın Neptün Soyer? Sen bu insanları niçin devreye sokarsın Dilek Gappi?
Cemiyetimiz CHP’nin emrinde mi? Siz önce, aldığınız maaşları, cemiyetimizin paralarını nasıl harcadığınızı bir anlatın bize… Güzel ve açık bir blanço ile gelin karşımıza…
Neptün Soyer gazetecileri arayıp Dilekçiğine oy istiyormuş… Yapma Neptün Soyer, sana ne?
Neptün Soyer, eşinden dolayı bir güç zehirlenmesi yaşıyor. Birileri ona “Dur” demeli.  Bence Neptün Soyer, İzmir’in işlerine de fazla karışmasın, zira çok büyük tepkiler var!
Bir tarafta da yine yönetimden ayrılmak istemeyen Murat Atilla çabalıyor! O da cemiyetimizden edindiği imtiyazlı gelirlerini açıklamak zorunda.  Misket Dikmen de, diğer yönetim kurulu üyeleri de.
Bu seçim kritik… Çünkü cemiyetimiz in mali kaynaklarının har vurup harman savrulduğu iddiaları var!
Tetikçi bazı  gazetecileri bile listesine almaktan çekinmeyen Mustafa Yılmaz’ın bu işin altından kalkamayacağı ortada. Listesindeki püf noktaları grubun  amacını belli ediyor!  Kimse üzerine alınmasın. Benim bahsettiğim Fatih Yapar adlı gazetecidir. Kumpasçı işadamlarının adına gazetecileri karalayan bir şahsiyettir kendisi. Karşılığında ne aldığını kendisi biliyor! Bu kardeş belediyeleri aylığa bağlamış, her yerden nemalanıyor. Kendisi hakkında gerekli şikayetleri yaptık… Bekliyoruz. Gazetecileri karalayan bu arkadaşı ısrarla listesinde isteyen Mustafa Yılmaz ne yapmak istiyor acaba? Ne isterse istesin, cemiyetimizi bu kötü durumundan kurtarmak gibi bir performans gösteremeyeceği ortada.
Bu seçim önemli…
Cemiyeti bu güruhtan kurtarmak ve düzlüğe çıkartmak gerek. Hesapları elini kaldır indirle ibra edemeyiz, etmemeliyiz…
Bu cemiyetin gerçek sahibi gazetecilerin birbirlerini yemekten vaz geçip bu perişan edilmiş derneği kurtarmak için el-ele vermesi gerekiyor…
Benden söylemesi… Ben görevimi yaptım!
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum