FETÖCÜ BURAK'IN İFTİRA BELGESİ!

FETÖCÜ BURAK'IN İFTİRA BELGESİ!

FETÖCÜ BURAK'IN İFTİRA BELGESİ!
03 Temmuz 2020 - 13:41

FETÖ’den yargılandığı 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde,  F               ETÖ ilişkilerinin ortaya çıkmasına neden olan haber nedeniyle Gazeteci Mutlu Tuncer’i hedef gösterme gayretini hiç bırakmayan,  Urla Eski Belediye Başkanı Burak Oğuz 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Mahkemede sürekli kendisine iftira atıldığını, şantaj yapıldığını iddia eden, gazeteci Mutlu Tuncer’i  karalamaya ve hedef göstermeye çalışan Burak Oğuz, amacına ulaşamadı.
FETÖcü eski Başkan, h0akkında mahkemede bile, son derece olgun doğru ifade veren Mutlu Tuncer’i, bazı kişilerden aldığı talimat gereği son duruşmalarda karalamaya başladı.
Mutlu Tuncer, daha önce de yolsuzluklarını yazdığı fetö babalar iddianamesinde adı bolca geçen ve fetöcülere polis bilgilerini sızdırdığı anlatılan  bir sözde işadamının aynı şekilde iftirasına uğramış, işadamının tanıdık savcısı ile hakkında dava açılmış ancak her şeye rağmen mahkemede beraat etmişti.  Bu işadamının danışmanlarını seçildiği günlerde Burak Oğuz’a göndermesi, Burak Oğuz’un da “Dostlarım gelmiş” diye paylaşım yapması Mutlu Tuncer ile ilişkilerinin sonlanmasına neden olmuştu.  Ancak Burak Oğuz, seçim çalışmalarının bedelini Mutlu Tuncer’e ödememişti, Mutlu Tuncer ise onun arkadaşlığın bitmesine ana neden olan FETÖcülüğünü sorgulayan yazılar yazmıştı.  Burak Oğuz bu yazılardan sonra aracılar koyarak ile Mutlu Tuncer’e borcunun bir kısmını ödemek istemiş, Mutlu Tuncer ise parayı niçin aldığını şahitler huzurunda kendisine imzalatmıştı.
FETÖ örgütüne üyeliği nedeniyle yargılandığı mahkemede bazı kişilerin telkiniyle, kendisini kurtarmak yerine  Mutlu Tuncer’i suçlamaya çalışan Burak Oğuz, 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edildi.
Mutlu Tuncer ise, mahkemelerde verdiği  karalayıcı ifadeleri nedeniyle Burak Oğuz ve yalancı şahitleri hakkında ceza ve tazminat davası açacağını açıkladı.
İşte Mutlu Tuncer’in açıklaması:
 
“Bu gün FETÖ terör örgütüne üye olmaktan 6 yıl 3 ay hapse mahkum olan eski Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz,  son duruşmalarda tahminimce  bazı kişilerden aldığı talimatlar gereği, beni şantajla ilişkilendirmeye çalıştı. Bu da halen yaşadıklarından ders almadığını gösteriyor. Yalan ve iftira ile mahkemenin seyrini değiştiremeyeceğini bile bile bu yolda ısrarla yürümesi, bir kumpas hazırlığını gösterdi. Yalancı şahitlerin, serseri ve sözde gazetecilerin de katıldığı bu karalama kampanyasının bedeli olacaktır. Burak Oğuz ve ahlak dışı haberlerle beni hedef gösterenler hakkında gereken suç duyurularını yapıyoruz. Ceza ve tazminat davaları açıyoruz. İşte yayınlanan belge, Burak Oğuz’un nasıl fütursuzca iftira atabildiğini ispatlıyor!”
 
 
BELEDİYE MECLİSİ İSTİFA EDECEK Mİ?
Burak Oğuz’un yargılandığı son duruşmalarda Urla’da “Topluca istifa edeceğiz” söylentilerini yayan bazı belediye meclis üyelerinin şimdi nasıl bir tavır takınacakları merak ediliyor. Urla, Burak Oğuz’un 6 yıl 3 aya mahkum olmasından sonra istifaların ne zaman gerçekleşeceğini ve Burak Oğuz’u kimlerin aday yaptığının parti içinde nasıl ortaya çıkarılacağını merak ediyor!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum