ERDOĞAN'A ÇAY TEPKİSİ

ERDOĞAN'A ÇAY TEPKİSİ

ERDOĞAN'A ÇAY TEPKİSİ
02 Ağustos 2021 - 11:41

Egehaberlerajansı-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize sel felaketinin ardından, cayır cayır yanan Marmaris’te de halkın üzerine çay paketleri fırlatması büyük tepkilere neden oldu. Muhalefet partileri, halka otobüs üzerinden çay paketleri atan Erdoğan’a sert söylemlerde bulundular!
Siyasi partilerden gelen tepkiler şöyle:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: “Milletin ciğerleri yanmış, afet bölgesine gidip acılı vatandaşa çay atmak hangi aklın tezahürü? Ayıptır yahu ayıptır!”
Memleket Partisi lideri Muharrem İnce: “Marmaris'te yüreği yanan insanların kafasına da çay fırlatmışsın. Senin durumun siyasetin değil, tebabetin ilgilenmesi gereken bir durum artık. Vatanı yanan, yüreği yanan insanlara keyif çayı fırlatan bu Cumhurbaşkanı'nı Türk hekimlerine havale ediyorum”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır: “Şirazesi kaymak: Dengesini yitirmek, kontrolünü kaybetmek, fiziksel ve psikolojik olarak tutarsız olmak. Deyiminin haleti ruhiyesidir”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta:  “Cumhurbaşkanı danışmanları: ‘Efendim; yangınlar kontrol altına alınamıyor, THK'ya atadığımız kayyum düğünde, paraları yandaşlara yedirmekten yangın söndürme uçağı alamadık, hayvanlar ve ağaçlar telef oldu, insanlar mağdur, ne yapalım?’ Erdoğan: ‘Kafalarına çay atalım’ “
 
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan:  “Ayıp denen bir şey var yeter artık”
Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt:  “Memleket yanıyor, Marmaris yanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Marmaris'e çay dağıtıyor. Şakadır diye 5 defa seyrettim. Hayaldir diye kendime çimdik attım. Hakikaten çay dağıtıyor. Hazır ateş varken, demleyip keyif (!) yapın mı diyor? Allah aşkına bu nasıl kafa?”
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal:  “Orman yangınları AKP için son damla oldu; artık hiçbir süreci ve krizi yönetemiyorlar! Orman yangınları vesilesi ve son Erdoğan'ın Marmaris'te kalabalığa çay atması AKP’nin beyin ölümünün çoktan gerçekleştiğini gösteriyor!”
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum