ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN!

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN!

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN!
28 Eylül 2019 - 12:47

Temiz İzmir Derneği Başkanı, araştırmacı gazeteci Nivent Kurtuluş, dün İzmir’in çok ünlü gazetecisi(!) Erol Yaraş’ın Narlıdere’de imar planlarına aykırı yapmış olduğu at çiftliğinin soruşturmasını yeniden gündeme taşıdı. Nivent Kurtuluş, “Yılan hikayesine” dönen soruşturmanın hala, birilerini korumak amacıyla inatçı bir ısrarla bitirilmediğini ortaya koyuyor!
 
Erol Yaraş, kanatları altına girdiği Mesut Sancak ile; adaleti yanıltmayı, insanlara kumpas kurmayı, adliyede ve belediyelerde tanıdık(!) bularak yaptığı yanlış işleri lehine çevirmeyi çok iyi biliyor!
İşin kötüsü ise; yanlış işlerin, yetkililer tarafından saklanıyor olması. İşte Nivent Kurtuluş’un yazısı ve geliştirdiği gerçekçi bakış açısı bunu ispatlıyor!
 
Nivent Kurtuluş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ve belediyelerin yanlı hareket etmiş olabileceği ihtimalinin altını çiziyor! Olabilir mi? diye de soruyor!
Olmaz mı?
Bu çiftliğin yapılması baştan aşağı sakat ve yasadışı. Defalarca yazdık, Erol Yaraş bizi mahkemeye vererek tazminat ödemeye mahkum ettirdi. Şimdi dosya istinafta. Mahkeme “DURUŞMADA DA  de aynı şeyleri söylemeye devam ettiler” diyerek gerekçe ortaya koyuyor. İyi ama, gazeteciler ısrarla aynı şeyi söylüyorlarsa, mahkemenin bir bilirkişi ataması gerekmiyor muydu?
Elbette gerekiyordu. Gerçeği ortaya çıkarmak için bir bilirkişi atanması doğru bir çözümdü.
Gelin Nivent Kurtuluşun ortaya koyduğu belgelere bakalım:
Meşhur gazetecinin, kızının atını korumak için 10 milyon lira harcayarak yaptığı at çiftliğinin dev manejleri, sökülür takılır olarak imal edildiği iddia ediliyor.  Fotoğrafa bakın. Böyle bir prefabrik yapı hiç gördünüz mü? Bunlar bilgi notlarında ifade edildiği gibi açık tavla mı?
 
Abdül Batur Narlıdere Belediye Başkanı iken; dev kapalı manejleri “Pergola” olarak görmüş. Göz bozukluğu körlük derecesinde olabilir! Ve şimdi Büyükşehir Belediyesinin bu yerle ilgili raporunu okuyalım:
 
Büyükşehir raporunda Narlıdere Belediyesine diyor ki,
 
"..,Bu kapsamda, Narlıdere İlçesi, Sahilevleri Mahallesi, 9 ada 182 parseldeki yapılara ilişkin olarak yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda işlem tesis edilmesi gerektiği, aksi taktirde hukuka ve mevzuata aykırı uygulamalar sonucunda ilgililerin uğrayacağı maddi ve manevi zararların sorumlusunun Belediyeniz olacağı, bu nedenle Belediye Başkanlığınızca yürütülen iş ve işlemlerde gerekli dikkat ve özenin gösterilmesi hususunda bilgi edinilmesini ve gereğini rica ederim.”
 
Daha fazla araştırmaya, belgeye ihtiyaç yok! Yapılan dev manejleri pergola olarak gören Abdül Batur’un gözüne uygun bir gözlük alması gerek!
 
Yerel Mahkemenin imar suçları işleme alışkanlığı olduğunu ifade ettiği Batur şimdi Konak Belediye Başkanı… İşte beni en çok korkutan bu… Nivent de aynı endişeyi taşıdığını ortaya koyuyor!
 
Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu işe acil olarak bir el atmalı ve bu rezaleti önlemeli. İzmir artık imtiyazlı kişilerin rezilliklerinden kurtulmalı. Mahkemelere uzanan eller kırılmalı… Sahte raporlarla mahkemeleri yanıltan adaleti engelleyen bürokratlar cezalandırılmalı.
 
İzmir Valisine Erol Ayyıldız’a da bir çift sözüm var!
Yapma Valim…
Oturduğun koltuğun hakkını vermelisin. Sen ki; hak bilen bir insan olarak ün yapmışsın. Bu saçmalıklara göz yumuyor gibi görünüyor olman, şanına yakışmıyor!
Bu işler bu kadar uzamaz. Haydi, halkın hakkını korumak için bir şeyler yap!
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum