DARBUKADAN GELEN SES URLA'DA YANKILANDI...

DARBUKADAN GELEN SES URLA'DA YANKILANDI...

DARBUKADAN GELEN SES URLA'DA YANKILANDI...
04 Ağustos 2022 - 22:50

GÜLMECE MERKEZİ URLA’DA YENİ SAHNELENEN SKEÇLER!
 
Bizim,  kendisini “Urlalı Siyasetçi” diye lanse eden ve dahi,  paranormal bir durum ortaya koyarak, her taşın altından aynı anda çıkıp, insanoğlunun, eş zamanlı olarak aynı anda bir çok yerde görünebileceğini kanıtlayıp, en azından Urla’da “fenomen” olan Önder Şengüler kardeşimiz, bir internet sitesinde yazdığı yazıyla gündem oldu…
 
Ben de Urla dedikodularını sevdiğimden ve buradaki olaylara çok güldüğümden kelli, biraz kendimi geliştirmek adına ve hazır malzeme buluyor olmanın sevinciyle,  bu olayları yorumlayıp kendimce mizah  sanatına katkıda bulunuyorum.
 
Efendim Önder kardeşimin yazısına naçiz yorumlarımı sizlere sunmadan önce bir konuya açıklık getirmek istiyorum…
Malumunuz, ilçemizin Büyük Gazetecileri Göksel Kayseri ve Cenk Özen namlı yiğitlerle yola çıkıp bir Yotube programı hazırlamaya koyulmuştuk. Yani bir anlamda, onlara biraz bir şeyler öğretebilir miyim çabasına girmiştim. Hani hazır Göksel kardeşimize “mizampaj” denen işi incelikleriyle öğretmeye çalıştığım birkaç yılın kendisine neler kazandırdığını da doğrusu çok merak ediyordum.  Yani Urla’da da olsa gerçek gazetecilik deneyimini yaşamalarını arzu etmiştim…
Korktular!
Tabii, alışkın olmadıkları bir tarz… Halkın sorunlarının tarafında olarak bir dolu insanı karşılarına almaya cesaret edemediler… Başladılar ikisi birden kıvranmaya…  Titremeye…
Ben de, her ikisine de, “güle güle” diyerek, ve 40-50 yaşından sonra gazeteciliği adamın “içine soksan”olmayacağını bir kez  daha anladım. Ve bir kez daha anladım ki; ağaç gerçekten yaşken eğilirmiş!
Bu şiş korkaklara göre değil… Bunu zaten biliyorduk, onlar da öğrenmiş oldular. Marjinal Urla Sohbetleri  Eylül ayının ortalarında başlayıp, ben ve konuklarımla sürecek…  Ayrıca Temiz İzmir Derneği Başkanı Nivent Kurtuluş ve Gazeteci Ender Çoşkun ile Basın Çamaşırhanesi Ekim ayında başlayacak.
Bu kadar bilgi verdikten sonra;  gelelim bir garip iddiaya…
Bizim yiğit gazetecilerden birisi, artık kimden yardım aldıysa, bir sipariş köşe yazsısı yazmış, ahkam kesiyor!  
 
Diyor ki;
“2. Mustafa Kıpkıp dönemine hazır olun”
Yani?
Sanki, Yargıtay’dan haber almış, gazetecilik maharetini darbukatör ağzıyla konuşturup sözüm ona, siyasi analiz yapıyor! Kaymakamı görevden düşürüyor, yerine FETÖ’nün CHP yapılanmasının en azından toplantı elemanı olan Mustafa Kıpkıp’ı manipüle ediyor!
Mustafa Kıpkıp elbette bedavadan belediye başkanlığı koltuğuna oturmak için can atıyor…  O yüzden başta İlçe Genel Sekreteri Bayram Anu olmak üzere, CHP’nin bazı faydasız elemanları ile işbirliğine giriyor.. Toplantı üzerine toplantılar yapılıyor. Havanda sular dövülüyor! Burak Oğuz’un çığırtkanlığı yapılıyor!
Ve Önder Şengüler bunlara bir yazı döşenmiş…
Yazıyı yazdıranı ve yazanı (Yazanın, bu kadar çok kelime ile konuşamayacağı bilindiğinden kelli, yazan tarafından yazılmadığı kanaati oluştuğundan, yazanın ve yazdıranın deniyor)  bir iddiaya çağırıyor…  (Bazılarının bu yazdıklarımı anlayamayacağı kesin, bir kaç kez okumalarını tavsiye ederim.)
Diyor ki; Mustafa Kıpkıp bir gün belediye başkanlığı koltuğuna otursun, ben kadın elbiseleri ile bir yıl Urla’da gezerim. Ama siz de kabul edin aksi olursa kadın elbiselerini siz giyin”
Bu arada, bizim Yiğit köşe yazarı, kaymakamı görevinden almaktan vazgeçmiş ve onun icraatlarını yayınlamaya başlamış. İşte sabun üzerinde dans diye ben buna derim…
Önder Şengüler’in iddiasını çok cesur buldum… Yiğitler var mısınız? Elbiseler benden!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum