CHP'NİN SÜRPRİZ CUMHURBAŞKANI ADAYI İZMİR'DEN Mİ?

CHP'NİN SÜRPRİZ CUMHURBAŞKANI ADAYI İZMİR'DEN Mİ?

CHP'NİN SÜRPRİZ CUMHURBAŞKANI ADAYI İZMİR'DEN Mİ?
02 Eylül 2021 - 10:38

Kılıçdaroğlu süprprizleri çok sever…
 

 
CHP, daha doğrusu Millet İttifakı’nın adayı kim olacak? Kılıçdaroğlu’nun kendisi mi, Ekrem İmamoğlu mu, Mansur Yavaş mı? Yoksa, kulislerde dolaşan bu üç ismin dışında, bir başka isim mi? Örneğin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer mi?
Biliyorum, buna “Zor bir olasılık” diyeceksiniz. Ama imkansız değil… Niçin mi?
Birincisi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürprizleri çok sevmesi… Kimsenin tanımadığı Ekmelettin İhsanoğlu’nu “Tıpış tıpış gidip oy vereceksiniz” diyerek Cumhurbaşkanı adayı yapan Kemal Bey, CHPlilerin seve seve sandığa gideceği Tunç Soyer’i aday yapma olasılığı kimseyi şaşırtmamalı. İstanbul’da Binali Yıldırım’ın karşısına Beylikdüzü gibi küçük bir ilçenin belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nu çıkartıp seçtiren Kılıçdaroğlu, pekala Tunç Soyer’i de aday gösterebilir. Tunç Soyer’in özellikle son dönemde HDP’ye yakın isimlerle saf tuttuğunu da göz önüne alırsak bu olasılık, imkansız değil.
Tunç Başkan’ın geçen hafta ulusal kanallarda ard arda boy göstermesi de, bunun ilk işareti olabilir. CHP liderinin seçimden sonrasını düşünerek, Ekrem İmamoğlu’na çok sıcak bakmadığını da hesaba katarsak, şu an zor bir olasılık olarak görünen Tunç Soyer’in adaylığı hayata geçebilir. Peki; Tunç Başkan aday olursa kazanır mı?
Yıpranıp tükenmiş, Recep Tayyip Erdoğan’ı ben bile aday olsam, yıkar geçerim!!!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum