ÇALIŞTAYA BAK HİZAYA GEL!

ÇALIŞTAYA BAK HİZAYA GEL!

ÇALIŞTAYA BAK HİZAYA GEL!
01 Kasım 2019 - 17:57

Urla Belediyesi’nin kendisini “ilçenin kralı” ilan eden ve gaflarıyla çok konuşulan Belediye Başkanı Burak Oğuz, yeni bir fiyaskoya imza attı.
“Kırsalda Üretim ve İstihdam Temelli Kankınma Çalıştayı” düzenleyen ve bunun için Türkiye’nin her tarafından popülist isimler davet eden Belediye Başkanı, Urla Ziraat Odası’nı ve çiftçileri çalıştaya çağırmadı. Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan’ın çiftçisiz tarım çalıştayı olmaz” diyerek eleştirdiği etkinlikte bir başka skandal ise çalıştaya CHP Genel Başkanı’nın katılacak olduğunun duyurulmasıydı. Oysa Belediye Başkanları toplantısı için İzmir’e gelecek olan Kemal Kılıçtaroğlu böyle bir çalıştayda konuşmacı olduğundan haberi bile yoktu. Öte yandan, meclis üyelerinin bile çalıştaydan bir gün önce haberdar edildiği öğrenildi. Boş sandalyeler karşısında başlayan çalıştayın Urla’ya maliyetinin ise 100 bin liranın üzerinde olduğu tahmin ediliyor!
 
MUTLU TUNCER’İN YORUMU:
Burak Oğuz; kendi reklamını yapıp kötü gidişini toparlamak için her yolu deniyor. Fotoğraf çektirip, yayınlamaktan başka zevki ve sosyal aktivitesi olmayan Oğuz’un düzenlediği tarım konulu çalıştaya, çiftçileri davet etmemesi ilginç ve düşündürücü. Urla Ziraat Odası Başkanı çalıştay haberini dün gece aldığını söylüyor ve “Çiftçileri çağırmadılar. Bu nasıl kırsalda üretim ve kalkınma çalıştayı? Bana dün gece haber verdiler, gelip gelmeyeceğimi sordular. Benim haberim bile olmadı. Bir tane çiftçi yok”  diyor!
Bunu demekte de haklı.
Öte yandan, merak edilen bir konu da, Burak Oğuz’un boynuna ipi doladığını söyleyip, “Nereye çeksem oraya götürüyorum” diyen ve fahri danışmanlık yaptığını ileri süren, Burak Oğuz’un Fetö ilişkilerini bantlarla kanıtlamaya çalışan AKPli arkadaştan neden şikayetçi olmadığı! Burak Oğuz savcılığa intikal eden olay hakkında bir açıklama yapıp “Benim Fetö ile bir ilgim yok. Laik ve Demokrat bir insanım” demesi bekleniyordu ama, bu açıklama da gelmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Urla’ya gelmemiş olmasında bu tutarsızlıkların etkisi olmasın?
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum