BURAK OĞUZ'UN YALANLARI ÜZERİNE...

BURAK OĞUZ'UN YALANLARI ÜZERİNE...

BURAK OĞUZ'UN YALANLARI ÜZERİNE...
15 Ocak 2020 - 14:33

Urla Belediye eski Başkanı Burak Oğuz, savcılıkta verdiği ifadelerde benim kendisinden Urit Müdürlüğünü istediğimi,  verilmeyince aramızda husumet çıktığını  söylemiş…  İddianamedeki bu ayrıntı, Ege’de Sonsöz’de yer alınca, birilerinin iştahı kabarmış, benim hakkımda belge bilgi topladığını sosyal medyadan duyuruyor. Önder Şengüler isimli bu şahıs, benim utanç içinde olduğumu Burak Oğuzla ilişkilerimi çözdüğünü anlatıp, yargının bu iş için ne karar vereceğini herkesin göreceğini ifade ediyor!  
Birincisi;
Herkesin Fethullah Gülen’i el üzerinde taşıdığı  dönemlerde İzmir’de sadece iki gazeteci, bu adamın Türkiye Cumhuriyeti için ne denli tehlikeli olduğunu yazıyordu. Biri benim, diğeri Ender Coşkun… 1989 yılından bu yana Fethullah Gülen denilen adamla yaptığımız mücadele ortada…
-ELLERİ KANLI İMAM…
-ENGEREKTEN DE TEHLİKELİ…
-İZMİRLİ HUMEYNİ…
Bu Fethullah Gülen el üzerinde taşınırken attığımız manşetlerden sadece bazıları…  
 
İkincisi, hayatımda kimseden “avanta” almış değilim. Basın hayatım tertemiz… Önümüze çuvalla konan paraları elimizin tersiyle ittiğimiz YENİ ASIR arşivlerinde duruyor!  Banka hesaplarımız herkese açık… Kirli işlerle işimiz yok, kirli işler yapanları ortaya çıkarmak bizim işimiz.
Gazeteciyim… Hem de sapına kadar!
Önder Şengüler isimli Urla’da yaşayan şahıs, benim KENDİSİ HAKKINDA yalan söylediğimi iddia ediyor!
Benim yazdıklarımı yalanlıyor!
Burak Oğuz tutuklandığı zaman “İmza Önder Şengüler” diye paylaşım yapan bu arkadaş neyin peşinde anlayabilmiş değilim. Burak Oğuz’un Fetö ilişkisini ortaya çıkaran videosunu Urla’da görmeyen var mı bilmiyorum.  Bu videonun kaynağı bizzat kendisidir ve nedense yetkili makamlara vermiş de değildir!
Önder Şengüler’in belediyeden iş alacağını ve “Belediye Başkanının boynuna ipi doladım” dediğinin tanığı çok kişi var!  İsim isim savcılığa götürüp vereceğim. Bu arkadaş, benim hakkımda araştırma yapıyormuş!  Sen kimsin? Savcı mısın? Benim verilemeyecek hesabım olduğunu mu sanıyorsun? Öyle olsa; bunca yolsuzluğu, haksızlığı yazabilir miyim sanıyorsun?
Gelelim Burak Oğuz’dan para alma meselesine…
Kimseye hakkımı yedirmem, kendimi salak durumuna düşürmem… Bu, doğal bir dürüst insan refleksidir.  Bu açıklamaları da Önder Şengüler için değil, beni izleyenler için yapıyorum…
Burak Oğuz’un seçim kampanyalarına başlarken, seçim sonunda hesaplaşmak üzere anlaşmıştım. Ben gazeteciyim… Zengin de değilim…  Hatta fakir olduğumu bile söyleyebilirim. Para kazanmak için çalışmak, dünyanın en kutsal eylemidir…  Ben aylarca geceli gündüzlü çalışacağım, sonra seçim kampanyasını yürüttüğün kişi bana “Para ödemeyeceğim” diyecek! Bunu kim kabul edebilir?
Burak Oğuz’un Fetöcü olduğu yolunda söylemlerde bulunanlar bu işi seçim zamanı da bildiklerini söylüyorlar… Ben Burak Oğuz’un Fetö ilişkilerini öğrenir öğrenmez ve emin olduğum anda yazdım. İlişkimi, Fetö bağlantıları olduğuna inandığım şahısların onu ziyaretinden sonra kestim. Alacağımı ödemediği için savcılığa başvurdum. Alacak davası da açtım… Mahkeme uzlaşma tayin etti, uzlaşma randevuları resmi olarak verildi. Araya il başkanı, ilçe başkanı ve bir dolu insan girdi. Burak Oğuz, benim kendisine hizmetlerimi “Gönüllü” yaptığımı söyleyerek paramı ödememekte ısrar etti.  Tutuklanmasından bir süre önce de uzlaşmak istediğini söyledi…
Verdiğim emeğin hakkını istemiş olmam, benim en tabii hakkımdır.  AKP Urla Belediye Başkan adayının basın danışmanlığını yapanlara tıkır tıkır paralarını ödediğini Önder Şengüler denilen arkadaş, her yerde söylerken bu rakamın 400 bin liranın üzerinde olduğunu ifade ediyordu… 400  bin lira para, uçuk bir rakam değildir. Bu işlerin bedeli bu mertebelerdedir.  Benim emeğimin karşılığı olan paranın bir kısmını kurtarabilmiş olmam neden meseledir?
 
Gelelim Urit Müdürlüğü işine…
Birlikte kampanyayı yürüttüğümüz kişiler de, CHP camiasının çoğu da biliyor ki; benim böyle bir talebim olmadı. Burak Oğuz yalan söylüyor! Talebim olmuş olsa da, bu çok normaldir. Her belediye başkanı kendi kadrosunu kurar.  Burak Oğuz, seçildikten sonra bana belediyeye fatura keserek paramı almamı ve çalışmalarıma devam etmemi istedi. Ben borcun kendisinin olduğunu benim Urla halkından alacağım olmadığını ifade ettim. Belediyeye verdiğim hizmetlerin de üzerine çizik attım. Faturamı kesip kampanya bedelini Urla Halkının cebinden  almayı da bilirdim ama yapmadım. İlkelerime ters çünkü.  Burak Oğuz sonunda “Urit’e girişini yapayım” teklifinde bulundu. Ve şahitler var, aynen şöyle dedi:
“Ama üzerinde birileri olacak”
Ben de “Garsonluk için fazla yaşlıyım” diyerek bu komik teklifi gülümseyerek geçiştirdim. Yani Burak Oğuz’un kendi teklifi, Urit’e işçi olarak girmem ama ona danışmanlık yapmamdı.
Bunları Urla Halkı’nın ve tüm kamuoyunun bilmesini istiyorum.
Şimdi gelelim, benim hakkımda araştırma yapana…
Ateş olsan cürmün kadar yer bile yakamazsın.
Arkamızda bir zerre pislik olsaydı, bizi bu şehirde yaşatırlar mıydı?
Arkamızda korkacağımız bir şeyler olsaydı, kendisini dev aynasında görenlerle mücadele edebilir miydim?
Hodri Meydan…
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum