BU İŞE KİM GÖZ YUMDU?

BU İŞE KİM GÖZ YUMDU?

BU İŞE KİM GÖZ YUMDU?
01 Eylül 2020 - 11:59

FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile İzmir 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan CHPli Burak Oğuz’un, Urla’da 30 Ağustos törenlerine protokol sırasında katılmasına tepkiler sürüyor. Tepkilerin odağında ise ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Önder Can var!
Peki Önder Can niçin tepkilerin odağı?
Birkaç hafta önce, bir dükkan açılışında yine Burak Oğuz’un büyük bir pişkinlikle Kaymakamın masasına kurulmasını eleştirmiş, bu şahsın Önder Can’ı zor durumda bırakmak için çabaladığını yazmıştım. Sayın Kaymakam bu durumdan gerekli olan mesajı almamış olacak ki;  30 Ağustos’ta yeni bir skandala neden oldu… Bir baktık ki; FETÖ Silahlı Terör Örgütü Üyesi Burak Oğuz, pişkinliğin dozunu artırıp, protokolde yerini almış.  Sanki hiçbir şey olmamış, sanki bu şahıs terör örgütü üyesi olmaktan yargılanıp mahkûm edilmemiş gibi…
Sayın Kaymakamın protokole bu şahsın girmesine izin vermiş olması,  akıllara durgunluk veren bir durum. Türk halkına ihanet üzerine ihanet eden, milletin meclisini bombalayan, insanları caddelerde kurşunlayan, Cumhurbaşkanına saldırdılar düzenleyen eli kanlı örgütün üyesi olduğu için mahkum edilen birisi, hele hele 30 Ağustos kutlama törenlerinde protokolde duramaz efendim!
Bu duruma izin verenler ise sessiz kalamaz efendim… En azından ilçe halkından bir özür dilemek, en azından tatmin edici bir açıklama ile, yalan da olsa bir bahane ortaya koymak zorundadırlar… Sessiz kalmak, işi geçiştirmek, aldırış etmiyor havalarına girmek, suya sabuna dokunmamak, ne şiş yansın ne kebap mantığıdır ve bir devlet adamına yakışmaz. Hele hele böylesi hassas bir konuda…
Gelelim Urla CHP yöneticilerine…
O fotoğraf nedir öyle? Siz nasıl CHPlisiniz? Siz nasıl vatanperversiniz? Burası, yani bu coğrafya Emperyalist işgali yaşamış bir bölge… Kuva-i Milliye mücadelesi vermiş bir bölge… CHP’den odunu koysan seçecek bir bölge… Nitekim Burak Oğuz gibi bir örgüt üyesini bile seçti…  FETÖCÜ Burak’ı protokolde alkışlamak, onunla bağlılık pozları vermek ne menem iş? Seçmene nasıl hesap vereceksiniz çok merak ediyorum.
Gelelim Devrimci, demokrat, Atatürkçü aydın seçmene…
Partinizin Urla İlçe Yönetiminin bu basiretsiz haline ne diyorsunuz?
Meclis üyelerinden bir belediye başkanı bile seçmeyi beceremeyen, bu konuda da diretemeyen, sokak aralarında, dükkan içlerinde atıp tutan, asıp kesen, iş ortaya çıkmaya gelince yok olan yöneticilere ne diyorsunuz? Bir aydın tepkiniz yok mu?
Partinizin yönetimin kayyım denilen yönetim biçimi ile aynı düşüncelerde olduğunu fark ediyor musunuz? Ne kadar uyumlular değil mi?
Benim sizlere söyleyeceğim ise farklı…
1989 yılından bu yana FETO denilen cani ile mücadele ediyorum. Gazete arşivleri zaman tünelidir, girip bakılır. Bu örgütün Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak adına yapmayacağı yoktur. Hile, yalan, dolan, kumpas, cinayet…
Kim bulaştıysa bu örgüte uzak durun… Kendiniz için, vatanınız için…
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum