BU DA BENİM SİZLERE CEVABIM OLSUN!

BU DA BENİM SİZLERE CEVABIM OLSUN!

BU DA BENİM SİZLERE CEVABIM OLSUN!
07 Temmuz 2021 - 12:52

CHP’nin İzmir  İl Başkanı Deniz Yücel ve Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, kafa kafaya verip, Urla’da “Kayyım” zannettikleri Kaymakam’ı “vurmak” adına basın açıklaması yaptılar… Buldukları kulp ise; Burak Oğuz nam Yiğit’in seçim çalışmalarını beleşe getirmek için Urit’e kadrolayıp, Kültür Merkezinde oturtup maaş verdiği bir Hanım’ın belediye tarafından göreve çağırılması!
Yani? Yani diyorlar ki; “Sen bu hanımı çalışmaya nasıl davet edersin?”
Bu hanım, kadrolandığı Urit’te çalışamaz…
Nerede çalışacak? Diyorlar ki; Kültür Merkezi’nde oturacak. 3 yıla yakın zamandır olduğu gibi, elini oynatmadan maaş alacak!
Hanımefendi, Burak Oğuz’un kapısını aşındırarak girdiği işinden kendisi istifa etmiş ama, ardından her yere mesajlar çekerek ortalığı ayağa kaldırmış “istifaya zorlandım” diye…  Düşünmemiş, “Ben kimim” dememiş!
Zaten ortalığı karıştırmak işleri olan bu arkadaşlara da CHP destek çıkmış…
Sosyal Medya’dan ilçe kaymakamına inanılmaz sövgüler yazanların hukuk hakkından gelmeli ama bu olayı aklınızda tutun ve şimdi yazacaklarımı eliniz vicdanınızda okuyun…
“24 yaşındaki üniversite öğrencisi Nedim Yurtdaş, çalışmak zorunda olduğu inşaattan düşerek 24 yaşında hayata gözlerini yumdu ... Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi Nedim Yurttaş, ailesinin maddi durumu öğrenimini finanse etmek için yeterli olmadığı için inşaatlarda çalışmak zorundaydı.”
Bu bir gazete haberi…
Ben bu haberi dün gece bir televizyon kanalında, gözlerim yaşararak izledim. Ve “Bu haber, CHP İl Başkanı ve Urla İlçe Başkanına kapak olsun” dedim.
Çünkü;
İşte ortalığı ayağa kaldıracak haber budur!
Bir ay Burak Oğuz’un ayak işlerini gördüğü için Urit’e  alınan bir lise mezunu hanımın “Çalışmaya davet edilmiş olması” hiç de ortalığı kaldıracak bir olay değildir. Tam aksine, toplumda yetkililerden, kamu vicdanı açısından yapması istenen bir girişimdir.
Efendim bu hanım tiyatrocuymuş… Tiyatrocu yetiştirecekmiş. Yahu eğitimsiz eğitmen olur mu?
Üniversite harçlarını ödemek, aynı zamanda ailesine katkı verebilmek için hem okuyup, hem inşaatlarda harç taşıyan Nedim’e Allah rahmet eylesin. O’nun hakkını korumaktan uzak, sadece siyasi gelecekleri için üç maymunu oynayan, buldukları her fırsatı “nimet” sayıp sağa sola saldıran siyasetçilere de Allah vicdan nasip etsin!!!
 
MURAT NART, AYRI BİR DÜNYADA MI YAŞIYOR?  
AKP ilçe Başkanı Murat Nart “Değerli hemşerilerine” hitaben bir açıklama yapmış… “Kayyım sürecini itibarsızlaştırmaya çalışan bazıları bana ve partime iftira atıyor” deyip, Zafer Caddesinin açılmasının kendisiyle ilgisi olmadığını anlatıyor ve kim olduğunu anlamadığım birini istifaya, beni de isim vermeden basın kartımı yırtmaya  davet ediyor!
Destekçisi de odun kırıcının “hık” deyicisi, gazetecilik hevesiyle kendisini komik durumlara düşüren Cenk Özen! Bu adama kim gaz veriyorsa, lütfen gazını kessin. Gazeteci oldum deyince gazeteci olunmuyor çünkü. Adamı gülme malzemesi ettiniz!
Murat Nart’a gelelim…  
Murat Nart’a Urla’da kayyım olmadığını nasıl öğreteceğiz bilemedim. Demek ki; algılamada, anlamada bir sıkıntısı var! Üstelik 37 yıldır cebimde taşıdığım basın kartını bana yırttırabilecek en son kişi bile sen değilsin!
“Urla’da kayyım sürecini itibarsızlaştırmaya çalışan” diye bir ifade kullanarak, CHPlilerin ekmeğine yağ süren, etrafında olup biteni anlayamamış, ilçe kaymakamının “Vekil belediye başkanı” olarak ek bir görev yaptığını kavrayamamış birine ne anlatayım şimdi?
Sen benim basın kartımı yırtmamı bekleme Murat Nart! İstifa ediver. Belki partinizin ilçe başkanlığına bilgili birileri gelir de, Urla’da siyaset biraz kalite kazanır.
Ve, suçladığın, kınadığın, istifaya ve basın kartını yırtmaya çağırdığın insanların ismini yazmaktan çekinme. Haklıysan tabii…  Olayları nereden anladın bilemedim ama, senin anlayacağın tarzda açık ve net söyleyeyim; partine en çok zararı sen ve ortağın ve etrafınız veriyor!  Senden ve her taşın altından çıkan ortağından her ilçede var. Ve partiniz sizler yüzünüzden ağır darbeler aldı… “Aba altından sopa göstermek” deyimini de nereden uydurduysan, yerine koy… Durumla ilgisi yok!  Bu deyim bu tür hallerde kullanılmaz.
Çok haklıysan, mahkemeler orada. Sen mahkemelerin de yolunu bilmiyorsun ama, ortağın iyi biliyor! Adalet ve kalkınma Partisi ilçe başkanısın ama, adaletin sağlanması için çağrıldığın mahkemelere bile gidemiyorsun…
Sana ne cevap vereyim ben? Önce boynunuza kravat bağlamayı öğrenin, ondan sonra ortalığa çıkıp işadamlığı, siyasetçilik oynayın!
Veee; o etrafta, vurdururuz, dövdürürüz, kırdırırız gibi laflar ettiğiniz kulağıma geliyor! Denemeyin, hiiiç tavsiye etmem.  Başınızı derde sokmayın! Kaba kuvvetle siyaset olmaz. Üstelik şu atasözünü de hatırlatayım;
El yumruğu yemeyen kendisininkini değirmen taşı sanırmış!
Medeniyetten ayrılmayın çocuklar… Farkında değilsiniz ama, medeniyet çok önemli!
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Seçim Sürecinden DSP Belediye Başkanı Adayı Oya Kahraman
    1 yıl önce
    Işte Gazetecilik. Mutlu Tuncer Sizi okuyorum ve Tebrik ediyorum.