BU AYRINTI ÇOK ŞEY ANLATIYOR!

BU AYRINTI ÇOK ŞEY ANLATIYOR!

BU AYRINTI ÇOK ŞEY ANLATIYOR!
14 Ocak 2020 - 19:26

 Urla eski Belediye Başkanı Burak Oğuz’un iddianamesi ilginç ayrıntılarla dolu… Fethullah Gülen ve örgütü ile ilişkilerini reddedemeyeceği bir iddianame var ki; zaten “Benim hiçbir ilgim olmadı” demiyor! İddianamede savcılığın ilginç tespiti bence en önemli nokta… 15 Temmuz Kanlı Darbe girişiminin ardından deşifre olan örgüt üyelerinin başka partilere ve başka yapılanmalara sızma girişiminde olduğu belirtiliyor.
Yani; CHP’ye de bilinçli olarak örgütün sızdığı anlaşılıyor ki; bu da yeniden kamu kurumlarında örgüte bir yapılanma imkanı sağlıyor…
Peki; CHP bu tuzağa nasıl düştü?
Veya bir önemli soru daha; kaç örgüt üyesi CHP’nin veya başka partilerin içine sızdı? Ayrıca içlerinde aday olup seçilen kaç kişi var?
FETÖ örgütü son derece tehlikeli bir yapılanma… Özellikle adliye, polis, asker örgütlenmesinin  içine sızanların  çok başarılı kumpaslara imza attıkları bir gerçek… Ve bu yapılanmaların içerisine yapılmış sızmaların henüz temizlenemediği biliniyor ve gözleniyor!
 
İZMİR FETÖ’NÜN ANA KARARGAHI
Fethullah Gülen ve örgütünün İzmir yapılanmasına çok önem verdiğini biliyoruz. Bilmediğimiz, tahmin edemediğimiz insanların bu örgüt ile iltisaklı olduklarına tanık olduk ve daha da göreceğiz gibi…  İzmir’de merkezlenen Yamanlar Koleji, bu yapılanmanın ana üssüydü…
Ancak, kapatılan Yamanlar Koleji’nin kimlerle iş yaptığı, kimlere ne menfaatler sağladığı, kimlerle gizli ilişkiler yürüttüğü henüz tam olarak aydınlanmış değil.  Bir önemli tarih var! 7 Şubat 2012’de girişilen ilk kaşkışma. Bu kalkışma MİT üzerinden gerçekleştirilmiş, o sırada hasta yatağında olan dönemin Başbakanı, Tayyip Erdoğan’ın müdahalesi ile bu eylem  bertaraf edilmişti.
Bu ilk darbe girişiminin ardından, bir grup gazetecinin İzmir Yamanlar Koleji’nin organizasyonu ile Amerika’ya götürülmesi, Fethullah Gülen ile görüştürülmesi ve bu görüşmenin gizli tutulması ilginç ve aydınlatılmamış olaylardan biridir.
Yamanlar Koleji’nin belgeleri, faturaları iyi incelenmelidir.  Çünkü İzmir, FETÖ yapılanmasının önemli bölgelerinden birisidir. Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ ilişkilerinden tutuklanması ve bu gün mahkemeye sunulan iddianame ve o iddianamede savcılığın sızma tespitleri gösteriyor ki; durum sandığımızdan daha vahim.
CHP Burak Oğuz’u korumak yerine içindeki sızmaları araştırmalı ve Burak Oğuz’un partiye kimler tarafından alındığını, kimler tarafından aday gösterildiğini ortaya çıkarmalıdır.
Bu gün Urla’da yaşanan bu olaydan, CHP’nin başından en küçük yöneticisine kadar herkes sorumludur. Ve; CHP’de kimse demokrasi söylemlerinin arkasına sığınmasın.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum