BAKALIM UZAYLILARI BULACAKLAR MI?

BAKALIM UZAYLILARI BULACAKLAR MI?

BAKALIM UZAYLILARI BULACAKLAR MI?
20 Ağustos 2019 - 13:18

 
Hindistan'ın uzaya gönderdiği Chandrayaan-2 (Ay Aracı 2) adlı aracı Ay'ın yörüngesine girdi.
Hindistan Uzay Araştırmaları Kurumu ISRO, Sriharikota Uzay İstasyonu'ndan 22 Temmuz'da fırlatılan uzay aracının bugün yerel saatle 04.32'de yörüngesine oturdu. Uzay aracı bu güne kadar hakkında çok az bilgi edinilen Güney kutbuna 6-7 Eylül tarihlerinde iniş yapacak.
AYIN KARANLIK YÜZÜ
Bölge Ayın Karanlık Yüzü olarak biliniyor. Ufo meraklılarının bir çok tezler ortaya atarak bu bölgede uzaylıların olduğu ve Amerika’nın bu nedenle aya artık gitmediği yolundaki iddialırı da bu inişle birlikte cevap bulacak. Ufocuların burada uzaylıların maden çıkardıkları, çok sayıda tesis bulujnduğu iddiaları bakalım doğdu çıkacak mı?
 
Hindistan, her şeyin planlandığı gibi gitmesi halinde ABD, Çin ve eski Sovyetler Birliği'nin ardından Ay'ın yüzeyine "yumuşak iniş" yapmayı başaran 4. ülke olacak.
Hindistan Ay'a ilk yolculuğunu (Chandrayaan-1) 2008'de gerçekleştirmişti. Uzay aracı Ay'a inmeden radarlarıyla su aramıştı.
Chandrayaan-2 ise Ay'da su ve mineral arayacak, ayrıca Ay sarsıntılarını ölçecek.
Hindistan, Chandrayaan-2'de en güçlü roketini kullandı. Geosynchronous Uydu Fırlatma Aracı 640 ton ağırlığında ve 44 metre boyunda.
2014'te Mars'ın yörüngesine uydu yerleştiren dördüncü ülke olan Hindistan 2017'de tek seferde 102 uyduyu uzaya göndererek rekor kırmıştı.
Hindistan Başbakanı Narendra Modi ülkesinin uzay programını öncelikli hedeflerinden biri olarak görüyor.
145 milyon dolara mal olan son uzay yolculuğuna karşı çıkanlar ise hükümetin önce yoksulluğu ortadan kaldırmaya odaklanması gerektiğini söylüyor.
 
Halkı yoksul, maceraları zengin ülkenin aya inişi dünyanın en çok izlenen konularından birisi oldu. Özellikle ufo teorisyenleri ayın karanlık yüzü olarak bilinen bölgeye iniş yapılacağından dolayı çok heyecanlılar. Bir taraftan da, bu inişle, yıllardır prim yaptıkları hikayelerin çökeceği endişesini taşılyorlar. Çünkü ufo teorisyenleri ayın karanlık yüzünde uzaylıların bulunduğunu ve burada büyük maden tesisleri kurduklarını iddia ederek, dünyanın her tarafında konferanslar veriyor, kitaplar yazıyorlar  ve ciddi paralar kazanıyorlardı.  Bu inişin bir çok konuyu aydınlatması bekleniyor!
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum